Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GENÇLİK KOLU’NUN ‘BİLGİ–KÜLTÜR YARIŞMASI’ BÜYÜK KATILIMLA YAPILDI

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GENÇLİK KOLU’NUN ‘BİLGİ–KÜLTÜR YARIŞMASI’ BÜYÜK KATILIMLA YAPILDI

27
0

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu İlkokul 4-5-6, Ortaokul 1-2-3 ve Lise 1-2-3 öğrencilerine yönelik 28 Ekim 2017 Cumartesi günü “Kültür – Bilgi Yarışması” düzenledi. İskeçe Türk Birliği’nde gerçekleştirilen yarışmaya 60’ın üzerinde öğrenci katıldı.  İlkokul ve lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada ilkokul ve lise ikişer grup halinde elemeler yapıldıktan sonra ardından final yarışması yapıldı.

Etkinliğe İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’nu temsilen İsmail Dikme, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Asbaşkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri ve yarışmaya katılan çocukların aileleri katıldı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada, İTB Gençlik Kolu’nu böyle bir etkinliği organize etmesinden dolayı tebrik etti. Ahmetoğlu, “Yıllar önce bizler de İTB Gençlik Kolu’ndayken bugünkü etkinlik gibi etkinlikler düzenlemiştik. Kültürümüze, eğitime, çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetler bizim için çok önemli. bu tür faaliyetlerin devam etmesini istiyor ve destekliyoruz. Gençlerimizi ve emeği geçenleri tebrik ederiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu temsilen etkinliğe katılan İsmail Dikme de, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’nın selamlarını ileterek, gençlerin gelişmesine katkıda bulunacak böyle etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgeleri ve İTB Gençlik Kolu tişörtleri verildi, dereceye giren öğrencilere ise sırasıyla bisiklet, tablet bilgisayar ve saat hediye edildi. Çok çekişmeli geçen yarışma sonunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde ilk üç şu şekilde oluştu;

İLKOKUL:

1- Mehmet Akif Karabıyıklı

2- Nihat Sabuncu

3- Sudem Ömer

ORTAOKUL:

1- Hüseyin Saitoğlu

2- Feyza Karahüseyin

3- Meryem Köse

LİSE:

1- Simar Ahmet Kahya

2- Selami Rasimoğlu

3- Muhammed Konde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz