Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “ELİ KANLI BİR TERÖRİSTE TOLERANS GÖSTERİLMESİ ŞEHİT DİPLOMATLARIMIZIN ANISINA DA SAYGISIZLIKTIR”

“ELİ KANLI BİR TERÖRİSTE TOLERANS GÖSTERİLMESİ ŞEHİT DİPLOMATLARIMIZIN ANISINA DA SAYGISIZLIKTIR”

24
0

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Atina’da 1991 ve 1994 yıllarında Türk diplomatların canına kasteden Dimitris Kufodinas’ın 2 günlüğüne cezaevinden çıkmasının hoş görülemeyeceğini açıkladı.

T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Atina Büyükelçiliği Basın Ataşesi Çetin Görgü cinayetinin (1991) ve Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Deniz Bölükbaşı’na yönelik suikast girişiminin (1991) faili olduğu, ayrıca, Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Haluk Sipahioğlu cinayetinin (1994) failleri arasında yer aldığı için müebbet hapis cezasına çarptırılan 17 Kasım terör örgütünün iki numarası Dimitris Kufodinas’ın bugün 2 günlüğüne cezaevinden çıkmasına izin verildiğinin öğrenildiği aktarıldı.

Türk diplomatların canına defalarca kasteden bir teröristin bu tür düzenlemelerden yararlandırılmasının hoş görülemeyeceğinin aktarıldığı açıklamada, “Eli kanlı bir teröriste bu şekilde tolerans gösterilmesi şehit diplomatlarımızın anısına da saygısızlıktır” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz