Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar FÜRTH/NÜRNBERG DERNEĞİ YENİ LOKALİN AÇILIŞINI YAPTI

FÜRTH/NÜRNBERG DERNEĞİ YENİ LOKALİN AÇILIŞINI YAPTI

24
0

Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’miz 19 Eylül 2015 Cumartesi günü yeni lokalinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Uzun zamandan beri yeni lokal arayışında olan ve geçtiğimiz Temmuz ayı sonlarında yeni mekanına kavuşan Fürth/Nürnberg derneği, faaliyet gösterdiği Bavyera eyaletinde Ağustos ayının izin sezonu olması dolayısıyla remi açılış törenini erteleyerek Eylül ayı içerisinde yapmayı kararlaştırmıştı.

Derneğin genç üyeleri başta olmak üzere dernek üyelerinin tamamına yakınının aileleri ile birlikte katıldığı resmi açılış töreninde sembolik olarak hazırlanan kurdeleyi derneğin şimdiki başkanı Mehmet Emin ve sabık başkanlarından Ergün Sadullah ile ABTTF Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Küçük Hasan birlikte kestiler. Kurdele kesiminin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Emin, derneklerin kurulu oldukları bölgelerde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarının aktardığını ve kültürünü tanıttığını, azınlık mensubu çocuk ve gençlere azınlığın örf ve adetlerini öğrettiğini belirterek Batı Trakya Türklerinin derneklerine daha fazla sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti. Emin, Fürth/Nürnberg derneğinin mevcut durumu ve faaliyetleri hakkında katılmcılara bilgiler vererek konuşmasına son verdi.

Birlikte yemeklerin yendiği ve katılımcıların birbirleriyle sıcak sohbetler yaptığı tören gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz