Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar DEB PARTİSİ GENEL BAŞKANI VE ABTTF BAŞKANI GÜNEY MERİÇ AZINLIK EĞİTİM VE...

DEB PARTİSİ GENEL BAŞKANI VE ABTTF BAŞKANI GÜNEY MERİÇ AZINLIK EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

21
0

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve beraberindekiler, 20 Ağustos Pazartesi akşamı Güney Meriç Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret ederek, derneğin yasal olarak tanınmasından dolayı Dernek Başkanı Bekir Mustafaoğlu’nu tebrik ettiler. Z’yaretle ‘lg’l’ olarak DEB Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Musaköy’de yapılan toplantıya, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çapar, DEB Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve GTGB Başkanı Koray Hasan, DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet, ABTTF 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Sami Yusuf, Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Av. Sebahattin Meriç, Güney Meriç Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve köy sakinleri katıldı.

Dernek Başkanı Bekir Mustafaoğlu yaptığı selâmlama konuşmasında, derneklerinin yasallaşmasının ardından ilk tebriğe gelen heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uzun bir mücadelenin ardından derneklerinin yasal bir statü kazanması hem kendilerini hem de bölge halkını çok memnun ettiğini belirtti.

Daha sonra sözü alan ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, derneğin yasallaşmasına çok sevindiklerini, azimle ve sabırla verilen mücadelelerin sonu her zaman zaferle sonuçlandığını belirtti ve Dernek Başkanı Bekir Mustafaoğlu’nu tebrik etti.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş da yaptığı konuşmasında, derneğe yasal bir statü kazandırmak için verilen mücadeleyi takdirle karşıladığını, ancak dernek yöneticilerine çıkarılan bu anlamsız zorlukları anlamakta güçlük çektiğini, bizlerin tanınmış bir azınlık olduğumuzu, derneklerimizin kimliğimizden dolayı kapanmasını ve yenilerinin açılmasına izin verilmemesini, ne kendilerinin ne de Avrupalıların anlayabildiğini belirtti. İnsanların özgürce kimliklerini, benliklerini haykırmasının bir insanlık hakkı olduğuna vurgu yaptı. Bütün anlamsız engellemelere rağmen derneğin yasal bir kimlik kazanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, DEB Partisi ve ABTTF olarak işbirliği protokolünün birinci yılını kutladıkları gün, derneği yasallaşmasından dolayı tebriğe gelmenin çok anlamlı olacağını düşündüklerini söyledi. Başta Dernek Başkanı Bekir Mustafaoğlu’nu, Yönetim Kurulu Üyelerini ve bölge halkını tebrik etti. Konuşmaların ardından misafirlere yemek ikramında bulunuldu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz