Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar Rodop – Meriç illeri S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneği...

Rodop – Meriç illeri S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneği 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

16
0

Rodop – Meriç illeri  S.Ö.P.A  Mezunu Öğretmenler   Derneği 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Değerli meslektaşlarım,

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. Değişimlerin ve gelişmelerin böylesine hızlı yaşandığı günümüzde, söz sahibi bir toplum haline gelebilmemiz için eğitim kavramına önem vermeli, mevcut eğitimin kalitesini yükseltmek için hiç durmadan çalışmalıyız. Toplumumuz  ve bölgemizin yaşam standartlarının yükseltilmesi için Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mümkün olan en yüksek başarıyı yakalamak hedefimiz olmalıdır. Hedefsiz olmak başarıdan ziyade başarısızlıkları beraberinde getirecektir

2013-2014 öğretim döneminde geleceğimizin teminatı, göz bebeklerimiz, sevgili yavrularımıza ve güzel insanlarımıza hizmetin en büyük nimet olduğu bilinciyle hizmet etmenin mutluluğu içinde olmamız gerekmektedir.

Öğretmenlik mesleğini büyük bir gururla, özveri ile yapmamız gerekir. Yarınlara hazırlayacagımız  sevgili yavrularımıza bir yandan evrensel bilgileri verirken, diğer yandan da kültürümüzü, örf ve âdetimizi yani kısaca, bizi biz yapan özelliklerimizi ve güzelliklerimizi öğretme gayreti içinde olmalıyız. Çünkü öğretmenler bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren önderler olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en zor ama bir o kadar da kutsal görevi üstlenmiş bilinci içersinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir.

Değerli anne ve babalar,

Öğrencilerimizin ilk öğretmenleri sizlersiniz. En temel bilgilerin ve özelliklerin aile ocağında, hatta anne karnında verildiği unutulmamalıdır. En şerefli bir varlık olarak yaratılan insanoğlunun temeli aile ocağında atılmaktadır. Sevgi ve saygının, sağlam bir karakterin ve tüm olumlu – olumsuz kazanımların ilk verildiği yer aile ocağıdır. Onun için biz toplum olarak aileye, bilhassa anne öğretimine önem vermiş, aileyi kutsal bir yuva olarak görmüşüzdür.

Dolayısıyla, öğretmelerimizin hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırıcı, destekleyici bir tavır sergilemeniz, çocuklarımızın kaderini sadece  öğretmenlerin omzuna yüklememeniz, üzerinize düşen sorumlulukları en iyi biçimde yerine getirmeniz gerekmektedir.     

Sevgili öğrenciler,

Sorumluluklarınızın bilincinde olunuz. Güçlü, ileri ve gelişmiş toplumlar  seviyesine, akla, bilime, kültüre, eğitime, tekniğe ve araştırmaya daha çok önem vererek, disiplinli ve sürekli çalışma ile başarıya  çıkılacağını unutmayınız.

Başarının sırrı çalışmak, çalışmak, çalışmaktır.

Sizler geleceğimizsiniz, ümidimizsiniz, teminatımızsınız. Sevgi ve mutluluk kaynağımızsınız.

2013-2014 eğitim – öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, tüm insanlarımıza, Batı Trakya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Rodop – Meriç illeri  S.Ö.P.A  Mezunu

Öğretmenler   Derneği  

Başkanı

Mehmet  DERDİMAN   

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz