Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar PROF. NOURIEL ROUBINI: “YUNANİSTAN’DA SOL İTTİFAK SEÇİMDEN BAŞARIYLA ÇIKACAK, YENİ SEÇİM İFLAS...

PROF. NOURIEL ROUBINI: “YUNANİSTAN’DA SOL İTTİFAK SEÇİMDEN BAŞARIYLA ÇIKACAK, YENİ SEÇİM İFLAS VE EURODAN ÇIKIŞI BERABERİNDE GETİRECEK”

11
0

Yunanistan’ın eurodan çıkıp çıkmayacağına yönelik tartışmalar sürerken, Yunanistan’ın yeniden seçime gidecek olması eurodan çıkış ihtimalini arttırdı.

Yunanistan’da siyasi parti liderlerinin hükümet kurmaya yönelik görüşmeleri sonuçsuz kalması ve PASOK lideri Venizelos’un tekrar seçime gidileceği açıklamalarının yankıları sürüyor.

17 Haziran’da yeniden seçime gidecek Yunanistan’da sandıktan iflas ve eurodan çıkışın da beraberinde geleceği belirtiliyor.

Ünlü ekonomist ABD’li Prof. Nouriel Roubini Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın yeni seçimlerden sonra Troyka ile yollarının ayrılacağını, sol ittifakın seçimden başarıyla çıkacağını belirtti. Roubini, yeni seçimin iflas ve eurodan çıkışı beraberinde getireceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz