Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar ‘KİM DERDİ Kİ YUNANİSTAN TESELLİYİ TÜRK DİZİLERİNDE BULSUN’

‘KİM DERDİ Kİ YUNANİSTAN TESELLİYİ TÜRK DİZİLERİNDE BULSUN’

9
0

İtalya’nın önde gelen gazetelerinden La Stampa, zor günler geçiren Yunanistan’ın teselliyi “komşusu ve aynı zamanda yüzyıllardır sürtüştüğü Türkiye’nin zengin dizilerinde” bulduğunu yazdı.

Gazete, Yunanistan’daki Türk dizileri furyasının engellenemez bir hale geldiğini, bu tutkunun giderek arttığını ve tarihi, romantik, aksiyon ve polisiye öykülerin Yunanlıları prime time’da eve kapattığını da öne sürdü.

Bu arada Yabancı Damat ile başlayan Türk dizilerine ilginin her geçen gün arttığını, Muhteşem Yüzyıl, Ezel, Aşk-ı Memnu, Sıla, Kısmet, Aşk ve Ceza, Dudaktan Kalbe gibi dizilerin ratingleri alt üst ettiğine değinen La Stampa, “Kim derdi ki Avrupa’da düş kırıklığına uğrayan ve derin bir ekonomik krize giren Yunanistan teselliyi çıldırdıkları Türk dizilerinde bulsun!” yorumu yaptı.

Parasızlıktan kendi dizilerini çekemeyen Yunan yapımcıların son çare Türk dizilerine sarılmasını televizyon kanallarının bir kurtuluş yolu olarak gördüğünü de ifade eden La Stampa, Selanik Metropolü Anthimos’un Hürriyet’e verdiği demeçte sarf ettiği, “Türk dizilerini seyrederek onlara boyun eğdiğimizi gösteriyoruz. Bunu engellemek gerek” sözlerini de hatırlattı.

La Stampa, Yunanların Son Yaz dizisini merakla beklediklerini, bu dizinin Balkanlar’da Osmanlı’ya karşı bir özgürlük hareketini anlattığını hatırlatarak, “Bu arada Türk – Yunan ortak yapımı ve karşılıklı Ege kıyılarında geçen Muhteşem Yolculuk da şimdiden rating rekorları kırmaya aday” eklemesi yaptı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here