Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar'dan Haberler HARMANLIK MAHALLESİ AZINLIK EĞİTİM KÜLTÜR VE SPOR DERNEĞİ YANNAKİDİS’İ ZİYARET ETTİ

HARMANLIK MAHALLESİ AZINLIK EĞİTİM KÜLTÜR VE SPOR DERNEĞİ YANNAKİDİS’İ ZİYARET ETTİ

13
0

Harmanlık Mahallesi Azınlık Eğitim Kültür ve Spor Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Aris Yannakidis’i ziyaret etti. Ziyarette Harmanlık mahallesini ilgiren sorunların ele alındığı ve karşılıklı olarak görüşüldüğü belirtiliyor.

 

BASIN DUYURUSU

Harmanlık Mahallesi Azınlık Eğitim Kültür ve Spor Derneği Yönetim Kurulu 06 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleşen olağan Yönetim Kurulu toplantısında almış olduğu karar gereğince Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Başkanı sn. Aris Yanakidis’le mahalleyi ilgilendiren konuları görüşmek üzere randevu talebinde bulunmuştur.

Aylardır sürmekte olan ve nihayet  bu hafta içi tamamlanan Harmanlık bölgesi altyapı ve üstyapı proje çalışmaları eksiksiz olarak belediye tarafından Eyalet’e  sunulduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Zaten Yönetim Kurulu  üyeleri olarak aylardır bu çalışmaların takipçisi olduk.

Biz Harmanlık Mahallesi Azınlık Eğitim Kültür ve Spor Derneği Yönetim Kurulu olarak yukarıda zikredilen karar gereğince, Eyalet’e sunulmuş olan bu proje çalışmasının en kısa zamanda  ESPA programlarına dahil edilmesi ve gerekli ödeneklerin sağlanması konusunda sn. Yanakidis’ in Eyalet başkanı olarak yapacakları çalışmaları öğrenmek için kendilerinden randevu istedik.  Bize en kısa zamanda randevu verip bizleri kabul ettikleri için Harmanlık Mahallesi halkı adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sn. Yanakidis’le  28 Ağustos 2013 Çarşamba günü sabah saat 09:00’da yaptığımız kısa toplantıda kendisine belediye ve su idaresi ( DEYAK ) tarafından sunulan ortak proje çalışması hakkında son söz kendilerinde olduğunu,  bu konuda ne adımlar atacaklarını sorduk. Kendileri,  yürütülmekte olan proje çalışmasının başından beri içinde olduğunu, dolayısıyla DEYAK ( Su İdaresi ) ve belediye  sorumluluklarında olan proje çalışmalarının tamamlanarak ekksiksiz olarak Eyalet’e sunulduğunu , önümüzdeki hafta içinde  imzalanıp belediyeye tarafından sürecin sürdürülmesi için gönderileceğini bizlere  ve toplantıya bizimle birlikte eşlik eden Sn. Eyalet Başkan Yrd. Ercan HÜSEYİN’e bildirmişlerdir.

Bu gerçekleştikten sonra belediye bu çalışmaları müzeyedeye çıkararak sürecin devam edeceğini belirtmişlerdir. Sn. Yanakidis ayrıca yakın zamanda mahallemizi ziyaret ederek mahallede incelemelerde bulunacaklarını belirtmişlerdir.

Toplantı çok olumlu ve samimi bir havada geçmiştir. Sn. Yanakidis’in yoğun programlarından dolayı yaklaşık olarak yarım saat sürmüştür.

Sn. Doğu Makedonya-Trakya Bölgesi Sağlıktan Sorumlu Bölge Başkan Yrd. Ercan HÜSEYİN’e gerek randevu konusundaki yardımlarından , gerekse bizimle birlikte gelerek sn. Eyalet Başkanı Yanakidis’le görüşmede hazır bulunarak verdikleri destekten dolayı Derneğimiz ve Harmanlık Mahallesi halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kamuoyuna duyurulur

 

YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN                  GENEL SEKRETER

İdris HASAN            Fehim MUHTAR SALİ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here