Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar ERTELEMENİN BEDELİ 30 MİLYAR EVRO

ERTELEMENİN BEDELİ 30 MİLYAR EVRO

12
0

AB, IMF ve Avrupa Merkez Bankası’ndan iki kez kurtarma paketi alan Yunanistan’ın, kendisine şart koşulan önlemleri iki yıl erteleme talebinin IMF ve AB’ye 30 milyar euro ek maliyet getireceği belirtiliyor.

Die Welt gazetesi, Yunanistan’ın hedeflerine ulaşması için ek süre verme planının maliyetinin 30 milyar euro olduğunu yazdı. Euro Bölgesi ülkesi hükümet yetkilisine dayandırılan habere göre, Yunanistan’a hedeflerine ulaşması için 2016’ya kadar iki yıl fazladan süre verme planı ve ekonominin zayıf durumu 30 milyar euro ekstra maliyet getirebilir.

Die Welt’te, 31.5 milyar euroluk ilave kurtarma fonunun Yunanistan’a, yalnızca ekstra 30 milyar euroyu güvence altına alması durumunda verilebileceği kaydedildi. Die Welt, Almanya parlamentosunun Yunanistan’a ekstra yardım konusundaki kararını muhtemelen, 12 Kasım’daki Euro Bölgesi maliye bakanlaarı toplantısından önce vereceğini belirtti.

Yunanistan Ekonomi Bakanı Yannis Stournaras, AB’nin istedikleri ek süreyi verdiğini açıklasada, kaynaklar AB’nin bir erteleme kararı almasının güç olduğunu belirtmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here