Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar EDİRNE’DE “YUNANİSTAN’DAN ESİNTİLER” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

EDİRNE’DE “YUNANİSTAN’DAN ESİNTİLER” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

19
0

Yunanlı fotoğraf sanatçısı Kostas Vergas’ın “Yunanistan’dan Esintiler” konulu 50 eserden oluşan fotoğraf sergisi Edirne Ticaret ve Sanayi Odası sergi salonunda açıldı.

Serginin açılışına, Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Serdar İyiiz, sanayiciler, iş adamları ile çok sayıda davetli katıldı.

Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu, serginin açılışında yaptığı konuşmada, bu hafta sonu Edirne’de bir yolculuğa çıktıklarını söyledi.

Bu yolculuğun dün akşam Trakya Üniversitesi’nin muhteşem orkestra eşliğinde başladığını vurgulayan Varvarigu, sergiye katılanları, çalışma arkadaşlarıyla Kostas Vergas’ın objektifinden çıkan karelerle Yunanistan’ın bilinen ve bilinmeyen değişik yörelerine seyahat etmeye davet ettiğini belirtti.

Kostas Vergas’ın tanınmış bir fotoğraf sanatçısı olduğunu ifade eden Varvarigu, şunları kaydetti:

“Temaları çok kişi tarafından turistik diye yorumlansa da duygusal bir yaklaşımı vardır. Umarım bu fotoğraflar rüyalarınızı süsler. Bu rüyalar çok kolay gerçekleşebilecek rüyalardır. Yunanistan çok yakınınızda. Aynı mahalledeniz. Bu demek oluyor ki büyük bir kolaylıkla birbirimizi ziyaret edebiliriz.”

Sanatçının katılmadığı sergi, bir hafta açık kalacak. Sanatçının çalışmaları, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Finlandiya, Belçika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Almanya’da da sergilendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz