Ana sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN ERDOĞAN ANNESİNİ KAYBETTİ

BAŞBAKAN ERDOĞAN ANNESİNİ KAYBETTİ

13
0

T.C. Başbakanı Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan bu sabah 09:15’te vefat etti. Erdoğan’ın 83 yaşındaki annesi uzun süredir tedavi görüyordu.

 

Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan 30 Eylül’de karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetleriyle hastaneye kaldırılmış, yapılan klinik radyolojik ve laboratuvar tetkikler sonucunda Erdoğan’a akut kolesistit tanısı konmuştu. Bunun üzerine Tenzile Erdoğan’a Prof. Dr. Hasan Taşçı başkanlığındaki ekip tarafından kolesistektomi (safra kesesinin alınması) ameliyatı yapıldı.

Ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda devam eden Tenzile Erdoğan bugün sabah 09.15’de yaşamını yitirdi. Hastanede bulunduğu süre içerisinde annesini sık sık ziyaret eden ve durumu hakkında bilgi alan Başbakan Erdoğan da acı haberi alır almaz hastaneye gitti. Erdoğan’ın yarın ki Bursa programını da iptal ettiği bildirildi.

 

HASTANE ÖNÜNDE KALABALIK

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın vefat ettiği hastaneye taziye ziyareti için çok sayıda kişi geliyor. Bakanlar Ömer Çelik, Mehdi Eker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, işadamı Ali Ağaoğlu’nun hastaneye geldiği görüldü.

Ailenin bütün fertleri de hastaneye akın etti.

 

“ANNEM İYİ DUA EDİN” DEMİŞTİ

 

Başbakan Erdoğan, Güney Afrika ziyaretine çıkmadan önce safra kesesi ameliyatı olan annesini ziyaret etmiş, “Annem iyi ama dua edin. Daha iyi. Daha iyi olmasa yola çıkmazdım. Birkaç güne hastaneden çıkacak. Dua edin” demişti.

 

CENAZE YARIN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 83 yaşındaki annesi  Tenzile Erdoğan, yarın Fatih Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının  ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

Birlik gazetesi olarak sayın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı ve yakınlarınada sabırlar dilerken, Merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here