Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DAKİ EKONOMİK KRİZ İSTANBUL RUMLARININ APOYEVMATİNİ GAZETESİNİ DE VURDU

YUNANİSTAN’DAKİ EKONOMİK KRİZ İSTANBUL RUMLARININ APOYEVMATİNİ GAZETESİNİ DE VURDU

22
0

Azınlıkça İnternet sitesinde yer alan haberde Yunanistan’da yaşanan ekonomik krizin İstanbul Rumlarının günlük gazetesi Apoyevmatini’yi de vurduğu belirtiliyor. Günlük yayınlanan Apoyevmatini gazetesine reklam veren Aegean Havayolları ile Yunan millî Ethniki bankasının reklamlarını kestikleri bildirildi.

Apoyevmatini gazetesi sahibi ve sorumlu müdürü Mihail Vasiliadis on seneyi aşkındır reklam veren Ethniki bankasının gazetelerine verdiği reklamı kestiğini belirtti. Vasiliadis ayrıca bir senedir reklam veren Aegean havayollarının da Apoyevmatini’ye reklamlarını durduğunu söyledi.

TÜRKİYE’DEN RESMİ İLANLAR İÇİN MÜRACAATTA BULUNDU

Yunanistan’daki ekonomik kriz nedeniyle reklamları kesilen Apoyevmatini gazetesi ayakta kalabilmek için Türk Basın İlan Kurumu’ndan yerel gazetelere verilen resmi ilanları yayınlamak için başvuruda bulunduğunu doğruladı.

Yalnız yeterli şartları taşımadıkları için başvurularının kabul edilmediğini belirten Vasiliadis, Apoyevmatini gazetesinin kısıtlı imkânlarla İstanbul’da bir kişi tarafından çıkarıldığını ve çoğunluk gazeteleriyle rekabet şansı olmayan azınlık gazetelerinin resmi ilanlar konusunda pozitif ayrımcılıktan yararlandırılmasını istediklerini belirtti. Vasiliadis resmi ilanlar için en az beş bin tiraj ve beş personel istendiğini, oysa İstanbul Rum azınlığının nüfusunun bile ancak üç bin olduğunu ve tek başına Apoyevmatini’yi çıkardığını hatırlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz