Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ”YUNANİSTAN’DA MALİ KRİZ İNTİHAR VAKALARI İLE HIV VİRÜSÜ TAŞIYICILARININ SAYISINDA ARTIŞ YARATTI”

”YUNANİSTAN’DA MALİ KRİZ İNTİHAR VAKALARI İLE HIV VİRÜSÜ TAŞIYICILARININ SAYISINDA ARTIŞ YARATTI”

13
0

Yunanistan’da yapılan bir araştırmanın, mali krizin, intihar vakaları ile HIV virüsü taşıyıcılarının sayısının ”zirveye ulaşmasına” yol açtığını ortaya koyduğu bildirildi.

Yunan basın – yayın organları, krizin, ülkenin sağlık sistemi üzerindeki etkisi konulu araştırmanın, 2010 yılında kaydedilen intihar vakalarında, 2009’a kıyasla, yüzde 25 oranında artış yaşandığını gösterdiğini duyurdular.

 

2011 yılının ilk 6 ayı içindeki intihar vakalarının ise yine 2009’a göre yüzde 40 daha fazla oldukları belirtilen haberlerde, tüm vakaların direkt biçimde mali durum ile ilgili olduklarının tespit edildiği kaydedildi.

 

Haberlerde, aynı araştırmaların 2010 yılı sonu itibariyle HIV virüsü taşıyanların sayısında da büyük artış yaşandığını ortaya koydukları vurgulanırken, öngörülerin 2011 yılında artışın yüzde 52’ye ulaşacağı yönünde olduklarının altı çizildi.

Bunun nedeni olarak ise, narkotik madde bağımlılarının büyük bölümünün işsiz olması ve uyuşturucu temin etmek için fuhuşa başvurmaları gösterildi.

 

Diğer yandan, ekonomik reformlar çerçevesinde sosyal yardımlarda yüzde 40 dolayında kesinti meydana geldiğine dikkat çekilen haberde, ülke genelinde 2007 – 2009 yılları arasında cinayet ile hırsızlık vakalarında da yüzde 40 oranında artış görüldüğü belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz