Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK VATANDAŞLARININ MERİÇ BÖLGESİNE VİZESİZ GİREBİLMELERİ İÇİN

TÜRK VATANDAŞLARININ MERİÇ BÖLGESİNE VİZESİZ GİREBİLMELERİ İÇİN

15
0

Yunanistan Türk vatandaşlarının Meriç bölgesine vizesiz girebilmeleri için yasal düzenleme hazırlıyor.

Yunanistan’da, PASOK Evros (Meriç) milletvekili Eleni Çiavusi, Türk vatandaşlarının bölgeye bir günlük vizesiz girebilmesiyle ilgili çalışma başlatıldığını söyledi.

Çavusi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk tarafında bölgeyi ziyaret konusunda talep olduğunu belirterek, bunun gerçekleşebilmesi için bölge milletvekillerinin Başbakan Yorgo Papandreu’nun yardımcı olmasını istediklerini belirtti.

Türklerin, bölgeyi vizesiz ziyaret etmeleriyle ilgili taleplerinin bölge milletvekilleri tarafından Başbakan Papandreu’ya iletilmesinin ardından, Dışişleri Bakan yardımcısı Dimitris Dollis’in yasal düzenlemeyi hazırlamak üzere çalışma başlattığını belirten Çiavusis, “İnanıyoruz ki, böyle bir şeyin gerçekleşmesi nehrin iki kıyısındaki komşu halkların yakınlaşmasına ve bölge ekonomisine olumlu etki yapacaktır” dedi.

Yunan basınında çıkan haberlerde, Başbakan Papandreu’nun, bu konudaki talebin bölge milletvekilleri tarafından kendisine iletilmesi üzerine, yasal düzenlemeyi hazırlaması için Dollis’e talimat verdiği belirtilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz