Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YASSIÖREN, MUSTAFÇOVA VE DEMİRCİK’TEN HATİM MERASİMLERİ

YASSIÖREN, MUSTAFÇOVA VE DEMİRCİK’TEN HATİM MERASİMLERİ

29
0

İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yassıören, Mustafçova ve Demircik Kur’an Kurslarının 24 – 25 Nisan Pazar ve Pazartesi günleri hatim merasimleri gerçekleşti.

23 Nisan Cuma günü Yassıören’de İskeçe S. Müftüsü Ahmet’in yaptığı dua ve çekilen tekbirlerle kurban kesimi merasimi gerçekleşti. Aynı şekilde 24 ve 25 Nisan’da da Mustafçova ve Demircik’te de Müftü Mete’nin katıldığı kalabalık bir cemaatle dua ve tekbirlerle Kurbanlar kesildi.

 

24 Nisan 2011 Pazar günü Mustafçova’da 67 öğrencinin çıkardığı hatimlerin merasimi yapıldı. Bu öğrencileri yetiştiren hocalar; Şaban Kurt, Mehemet Ali Kabza, Fazlı Kurt ve Sezai Burbun. Hatim merasimine Müftü Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, T. C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkilileri, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Ömer Çay ve daha birçok kalabalık cemaat katıldı. Kur’an Kursu Öğrencileri hatim merasimine katılan protokole çiçekler takdim ettiler. Müftü ve Başkonsolos yaptıkları kısa birer selamlama ve teşekkür konuşmalarından sonra protokol Yassıören Hatmine katılmak üzere Mustafçova’dan ayrıldı.

 

Yassıören Kursu hocaları Cavit Karabıyıklı ve İbrahim Kocaahmet’in yetiştirdikleri öğrencilerinin hatim merasimi de kalabalık bir halk kitlesiyle gerçekleşti. Mustafçova Hatmine katılan protokol buraya da katıldı. Müftü Mete ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç birer selamlama konuşması yaptılar hocaları ve öğrencileri tebrik ettiler.

Hatimden sonra heyet, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğine bağlı Yassıören Kilim Halı Dokuma kursunun mevsim kapanış törenine de katıldı.

 

25 Nisan Pazartesi günü de Rıdvan Deli’nin yetiştirdiği Demircik Kur’an Kursu öğrencilerinin sergilediği hatim merasimi gerçekleşti. Hatime İskeçe S. Müftüsü Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görevli Muavin Konsolos Fatih Akarca, Bulgaristan’dan Smolen Müftüsü Necmi Bey, İskeçe PASOK Milletvekili Çetin Mandacı, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Ömer Çay ile kalabalık bir cemaat katıldı. Kur’an Kursu Öğrencileri hatim merasimine katılan protokole çiçekler takdim ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz