Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRKİYE’NİN GENÇ DİPLOMATLARI BATI TRAKYA’YA GELDİ

TÜRKİYE’NİN GENÇ DİPLOMATLARI BATI TRAKYA’YA GELDİ

19
0

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bağlı genç diplomatlar Batı Trakya’yı ziyaret etti. Yaklaşık 60 kişilik genç diplomat grubu çıktıkları Balkan ülkeleri turunun son durağı olarak Gümülcine’yi ziyaret etti. Kendilerini burada Başkonsolos Mustafa Sarnıç ve yardımcıları Muavin Konsoloslar Berin Okur ve Fatih Akarca karşıladı.

Son iki yıldan beri T.C. Dışişleri Bakanlığı, komşu ülkeler ve Balkan ülkeleri, dünyanın diğer bölgelerinde karşılıklı ilişkilerin gelişmesine büyük önem verdiğinden dolayı genç diplomatların çalışacakları ülkeleri önceden gezip görmeleri ve tanımaları için bu tür turistik geziler düzenliyor.

Balkan ülkelerini gezen genç diplomatlar, önce Selanik ve ardından da İskeçe’ye geldiler. İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret eden ve şehir turu yapan genç diplomatlar daha sonra Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’na geldi. Heyet daha sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne geçti. Konuk heyet burada G.T.G.B. Başkanı Koray Hasan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Karşılama töreninde Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, BAKEŞ Başkanı Galip Galip, BTAYTD Y. Kurulu üyesi Ercan Ahmet hazır bulundu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan yaptığı konuşmada genç diplomatlara hoşgeldiniz dedikten sonra GTGB çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sami Toraman, Galip Galip ve Ercan Ahmet’te kendi dernekleri hakkında kısa birer sunum yaptılar.

Ekip daha sonra kendilerine Başkonsolos Mustafa Sarnıç tarafından verilen yemeğe katılmak üzere Fener’e geçtiler.Heyet, Türkiye’ye dönmek üzere Pazar sabahı Gümülcine’den ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz