Ana Sayfa Batı Trakya Haberler THY SADECE SELANİK SEMALARINDA DEĞİL, SELANİK’İN YOLLARINDA DA DOLAŞIYOR

THY SADECE SELANİK SEMALARINDA DEĞİL, SELANİK’İN YOLLARINDA DA DOLAŞIYOR

20
0

Türkiye’nin gururu, Avrupa’nın 1 numara hava yolu şirketi Türk Hava Yolları (THY), Selanik-İstanbul seferiyle Selanik’e bir renklilik getirdi. Hemen hemen Selanik’in her yerinde rastlayabildiğimiz THY reklamları şehrin günlük yaşamına bir renk kattığı görülüyor. Selanik yollarında gezen otobüs ve taksilerin üzerinde var olan reklamlar bu hareketliliği ve renkliliği kanıtlıyor.

 

Birlik gazetesi Selanik yollarında dolaşan taksicilerle görüştü. Taksi sahiplerinden Papadopoulos İlias, THY’nin kendilerine vermiş olduğu reklamdan dolayı duydukları menuniyeti dile getiriyor ve bu krizde kendilerine sağlanan bu yardımın yaralarına bir merhem olduğunu ifade ediyorlar. Aldıkları reklam parasıyla en azından aracın sigortasını karşıladıklarını ve bu ekonomik krizde bu katkının önemine vurgu yapmaktan da geri kalmıyorlar. Onlarında söylediği, THY Selanik’e fayda sağladı. Yolcu kapasitelerinin arttığını ve Selanik’e gelen Türk ve yabancı ziyaretçi sayısında belirgin bir artış olduğunu kabul ederken bu hareketliliğin daha da artacağını söylüyorlar.

 

THY Kuzey Yunanistan bölgesi Selanik şube müdürü Utku Yazan, Selanik’e geldiği andan itibaren bu rekliliğin oluşması için dur durak bilmeden hemen hemen Kuzey Yunanistan’da her şehri gezerek TYH şirketinin Kuzey Yunanistan’a ve özellikle de Selanik’e geliş amacını her bölgenin yöneticilerine açıklıyor. Bu çerçevede gerçekleştirdiği nezaket ve işbirliği ziyaretlerinde yetkililerle samimi bir şekilde sohbet etmesi, onların güvenini kazanması bir tesadüf değil.

 

Utku Yazan, THY şirketinin Selanik’i İstanbul üzerinden dünyaya bağlanmasını, bölgeye yatırım açısından bir canlılık gelmesi için uğraşıyor. Yunanlı işadamlarını dünya piyasalarına ulaşması ve diğer ülkelerdeki işadamlarınında Selanik’e ulaşmaları için uğraş veriyor.

27 Mayıs 2011 tarihinde başlayan TK- 1881 uçuş kodu ile başlayan İstanbul-Selanik seferi yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Şu an şirketin doluluk oranı haftada 4 kez olmasına rağmen %70’lere ulaştı. Bu oranın daha da artması bekleniyor.

 

THY sadece Selanik semalarında değil, Selanik’in yollarında da dolaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz