Ana Sayfa Batı Trakya Haberler T.C.SELANİK BAŞKONSOLOSU TUĞRUL BİLTEKİN GÜMÜLCİNE’DEYDİ

T.C.SELANİK BAŞKONSOLOSU TUĞRUL BİLTEKİN GÜMÜLCİNE’DEYDİ

10
0

T.C. Selânik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin 28 Aralık 2011 Çarşamba günü Gümülcine’ye geldi ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. İlk önce T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’na geçen Biltekin, daha sonra T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ile birlikte Gümülcine Seçilmiş Müftülüğünü ziyaret etti.

Gümülcine’ye gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde, bazı Azınlık kurum ve kuruluşlarını da ziyaret eden Başkonsolos Biltekin’i Gümülcine S. Müftülüğü’nde Müftü İbrahim Şerif yurtdışında olduğundan Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet karşıladı.

Ziyaret esnasında Müftülüğü yakından tanıma fırsatını elde eden Başkonsolosa Müftülüğün çalışmaları hakkında bilgi sunuldu. Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, ziyaret için T.C. Selânik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin ve T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’a teşekkür etti.

 

 

T.C. Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret etti

 

T.C. Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin 28 Aralık Çarşamba günü Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret etti.

Selanik Başkonsolosu’nu GTGB Başkanı Koray Hasan GTGB Yönetim Odasında ağırladı. Başkan Koray Hasan ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Gümülcine Türk Gençler Birliğinin kuruluşu, amacı hakkında bilgiler verdi.

Başkonsolos Tuğrul Biltekin ise yaptığı açıklamada Yunanistan sınırları içinde ilk defa görev aldığını, Gümülcine’yi de ilk defa ziyaret ettiğini ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Selanik Başkonsolosu’nun Gümülcine Türk Gençler Birliği ziyaretlerinde kendisine T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç eşlik etti.

Ziyarete ayrıca DEB Partisi Gen.Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve GAT Başkanı Erhan Molla hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz