Ana Sayfa Batı Trakya Haberler T.C. BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET BAYRAM NAMAZINI İSKEÇE’NİN ŞAHİN...

T.C. BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET BAYRAM NAMAZINI İSKEÇE’NİN ŞAHİN KÖYÜNDE KILDILAR

18
0

Şahin köyü’deki Karacaahmet Camii’nde İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete tarafından kıldırılan Bayram Namazına katılan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, namaz sonrası cami önünde köy ve çevresinden gelen Türklerle bayramlaştı.

Daha sonra köy meydanına havai fişekler eşliğinde giren Bozdağ, bir evin balkonundan yaptığı konuşmada, “Allah’a hamd ediyorum ki kardeşlerimizle bizi buluşturdu, bayramlaştırdı. Size baktığımda bütün kardeşlerimi görüyorum. Türkiye’de, bizimle beraber bugün burada olmak isteyip de gelemeyenler var. Aramızda mesafeler olsa da biz hep sizin yanınızdayız. Lütfen kendinizi yalnız hissetmeyin, hiçbir zaman da olmadınız. Biz buradan hiç gitmedik” ifadelerini kullandı.

 

“Beni buraya Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi, kendilerini temsilen sizlerle buluşmak için gönderdi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’deki’deki 75 milyon kardeşinizin selamlarını, sevgilerini, iyi Bayram dileklerini getirdim. Şahinli gençlerin “Başbakan buraya” şeklindeki tezahüratları üzerine bu konudaki mesajı yerine ileteceğini belirtti.

Bozdağ, Yunanistan ve Türkiye hükümetleri arasındaki olumlu ilişkilerin Batı Trakya’da yaşayanlara da katkıda bulunmasını beklediklerini söyledi.

Sayın Bekir  Bozdağ’a başta Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener olmak üzere,Türkiye’den IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren, Yurt Dışı Akraba Toplulukları Başkanı Kemal Yurtnaç, AKP Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er ve diğer yetkililer eşlik ettiler.

Ayrıca Bayram namazına Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin yanısıra Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman, İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek, ve diğer azınlık kurum ve kuruluş temsileri de katıldı.

Şahin köyünde coşkulu bir kalabalıkla çiçekler ve havai fişeklerle karşılanan T.C. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve beraberindekilere Şahin köyü halkı; bir de sabah kahvaltısı hazırladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ kahvaltıda yapmış olduğu konuşmada burada Batı Trakya Türklerinin, sizlerin yalnız olmadığını, bayram vesilesiyle burada soydaşlarla birlikte olmaktan da büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Video izle:

http://www.dailymotion.com/video/xsx51o_bekyr-bozday-yahyn-de-bayram-namazi-kildi_news

 

 

 

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz