Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

21
0

 

“Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği çatısı altında hizmet veren “Özel” Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Basın Açıklaması

9 Mayıs 2011

6 Mayıs 2011 Cuma günü ¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi olarak Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği çatısı altında hizmet veren ¨Özel¨ Eğitim Merkezini ziyaret etmiş bulunmaktayız.

Burada görev yapan öğretmenlerin ne derece başarılı olduklarını ve üstlenmiş oldukları görevin bu çok ¨özel¨ çocuklara ne kadar kutsal olduğunu birebir tespit etmiş olduk. Bir ile yirmiüç yaş öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Merkezi 2009 yılından bu yana çalışmalarına devam etmekte ve şu anda 22 azınlık çocuğuna hizmet vermekte.

Anneler günü vesilesiyle ziyaret ettiğimiz merkezde görev yapan öğretmenlerin anneler kadar kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söylemeden geçemeyiz. Ziyaretimiz esnasında sınıfından kısa bir süre ayrılmak zorunda kalan öğretmenin ardından gözyaşı döken küçük yavrunun hocasına ne denli bağlı olduğuna şahit olduk. Bu Anne Sevgisi kadar büyük bir sevgiydi.

¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi olarak daha önce de desteklerimizi sunduğumuz Özel Eğitim Merkezine bundan sonra da tüm desteğimizi vermeye devam edeceğiz.

Bu tür bir eğitimin uzun yıllar önce başlatılması gerektiğini ve verilmediği için evlerinde kalmak zorunda kalan çocuklarımızın ve gençlerimizin bulunduğunu vurgularken , Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliğini böyle bir girişimi hayata geçirdiği için başta Başkan Sami Toraman ve Yönetim Kurulu olmak üzere, tüm üyeleri candan kutlarız.

¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi Başkanı

Sibel Mustafaoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz