Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “RODOP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SATILIK DEĞİL”

“RODOP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SATILIK DEĞİL”

15
0

Hükümetin krizin eşiğinden çıkma uğruna Yunanistan’da heşeyi satışa çıkardığı iddia edildi. Satışa çıkarılan taşınmaz mülkiyetin içinde devlete ait Emniyet Müdürlüklerin konuşlandığı binaların yer aldığı ifade ediliyor.

Mimar ve Mühendislerden olurduğu “Panhelenik Devlet Memuru Yüksek Okul Mezunları Mimar ve Mühendisler Federasyonu” üyeleri Rodop Emniyet Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Mimarlar ellerindeki “Satılık Değildir” yazılı panoyu açarak hükümetin uyguladığı politikaya karşı olduklarını belirttiler.

“Panhelenik Devlet Memuru Yüksek Okul Mezunları Mimar ve Mühendisler Federasyonu” Trakya temsilcilerinden oluşan heyet, Rodop Emniyet Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, kendilerininde yapımında çalıştıkları devlete ait bu binanın satılmasına asla izin vermeyeceklerini, satılacak olan binanın yeniden devlete kiralanma usulü ile kullanıma verilmesini anlayamadıklarını belirttiler. Satılmak istenen binanın geliri ile devletin var olan milyarlarca borcunun ödenemeyeceğini dolayısıyla da bu şatışın hiç bir fayda sağlamayacağının bilinmesi gerektiğini vurguladılar. Mimar ve Mühendisler daha sonra sessiz sedasız ayrıldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz