Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “KÜÇÜK DOĞANCA KADIN DERNEĞİ” YÖNETİCİLERİ BAŞKONSOLOS SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

“KÜÇÜK DOĞANCA KADIN DERNEĞİ” YÖNETİCİLERİ BAŞKONSOLOS SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

17
0

Yeni kurulan çiçeği burnunda “Küçük Doğanca Kadın Derneği” Başkanı Vildan Mehmetoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri T.C.Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ziyaret etti. Gümülcine’ye yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Küçük Doğanca köyü kadınları biraraya gelerek, sosyal, kültürel ve sportif faliyetler olmak üzere bu derneği kurdular. Diğer derneklerimiz gibi bu derneğimizin yöneticileri kurum ve kuruluşlara yönelik bir dizi tanışma ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu ziyaretlerden birisinde dernek yöneticileri T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası Dernek Başkanı Vildan Mehmetoğlu Birlik gazetesine ziyaret ile ilgili şunları söyledi.

 

“Küçük Doğanca’da 22 kadından oluşan yeni bir derneğimizi kurduk. Ben Vildan Mehmetoğlu başkan olmak üzere yedi bayan arkadaşımla birlikte inşallah derneğimizi bazı faiyetler yaparak iyi bir şekilde yönetmeye çalışacağız. Derneğimizin ismi “Küçük Doğanca Kadın Derneği” ve Küçük Doğanca’da ilk defa bir dernek kuruluyor. İlk faliyetimiz olarak yaz aylarında Esin Hanıma bir piknik düzenleyeceğiz ve ondan sonrada etkinliklerimiz olacak inşallah.” Dedi.

 

Ziyareti kendi açısından değerlendiren Başkonsolos Mustafa Sarnıç şunları söyledi:

Mustafa Sarnıç: “Bu ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sayın başkan Vildan hanımı ve dernek üyelerini tebrik ettim kutladım. Hakikaten heyecanlı olduklarını gördüm. Yeni bir dernek kurmanın heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Hep birlikte sohbet ettik. Kendilerine başarılar diledim. Azınlık kadınının ne kadar güçlü olduğunu, özverili olduğunu istediği takdirde neleri başarabileceğini bu küçük köyün kurmuş olduğu bir kadınlar derneği ile bir kere daha kanıtlamış oldu. Hakikaten önemli bir harekettir. Çünkü Küçük Doğanca Gümülcine’ye 9 kilometre, mesafede az sayıda azınlığın yaşadığı bir köyümüzdür. Neticede böyle ufak bir köyde bu hareketin ortaya çıkması anlamlıdır, önemlidir. Kendileriyle bundan sonraki dönemde neler yapabilecekleri konusunda bir görüş alışverişinde bulunduk. Eşim Esin hanımla temas halindeler ve yaz aylarında eşimi davet edeceklerini ve kültürel ve sosyal anlamda bazı etkinlikleri düzenlemek istediklerini gördüm ve neticede bu derneğin içinin doldurulması gerekiyor.

Neticede dernekleşmek önemlidir. Örgütlü toplum olmak her zaman için kazanç sağlar. Bu bakımdan ben kendilerine başarılar diledim, hayırlı olmasını diledim.”

Birlik gazetesi olarak bu derneğimizi kuran ve yaşatacak olan herkesi tebrik ediyoruz ve gazete olarak istenildiği takdirde kendilerine her konuda yardımcı olacağımızı belirtmek istiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz