Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GENÇLER BİRLİĞİ’NDE GENÇLERE YOL GÖSTERDİLER

GENÇLER BİRLİĞİ’NDE GENÇLERE YOL GÖSTERDİLER

17
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde gençlere yol gösterdiler. Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) 20 Aralık 2013 Cuma günü Üniversite eğitimi alacak olan gençlere yönelik Meslek Tanıtım Seminerini düzenledi.

Seminere konuşmacılar olarak Doğu MakedonyaTrakya Eyalet Başkan Yardımcısı ve Eczacı Ercan Hüseyin, İnşaat Mühendisi İbrahim Kamil, İş Adamı ve İktisatçı İbrahim Halil Hasan, GTGB Başkanı Koray Hasan, GTGB G. Sekreteri Cahit Halil katıldı.

Başkan Koray Hasan yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Bursları ve Türkiye’deki Üniversitelerin Yabancı Uyruklu Öğrenciler için uyguladığı sınav sisteminden bahsetti. Mutlu ve başarılı bir iş yaşamı, kişinin kendi özelliklerine uygun meslek seçmesiyle mümkün olabileceğini ve Çocuğun meslek seçimi sırasında görülen anne ve baba hatalarına değin Koray Hasan Okullardaki öğretmenlerinizden meslek seçimi hakkında yardımcı olmalarını isteyeceksiniz, biz de Gümülcine Türk Gençler Birliği olarak sizlere elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız dedi.

Konuşmacılar, kendi mesleğindeki deneyim ve tecrübelerini, okul yıllarından başlayarak meslek hayatına atılıncaya kadar yaşadıkları süreci, Mezun oldukları bölümlerin ders içerikleri ve Yunanistan’a döndüklerinde karşılaştıkları sorunları öğrencilere detaylı bir şekilde anlatarak yardımcı olmaya çalıştılar. Seminerin son bölümünde konuşmacılar, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdılar.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Yönetim Kurulu olarak, 2014 yılında Üniversite sınavına girecek olan Azınlığımız Öğrencilerini Üniversitedeki Bölümler hakkında bilgilendirme Seminerleri ile Öğrencilerimizin yanlış tercihler yaparak daha sonra pişmanlık duymamaları, severek okuyabilecekleri ve mezun olabilecekleri bölümler tercih etmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca önümüzdeki aylarda 4 seminer daha düzenlenecek ve bu seminerlerde farklı meslek grupları tanıtılacaktık.

Seminer sonunda Başkan Koray Hasan konuşmacılara katkılarından dolayı birer Ebru tablosu hediye etti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz