Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GAZETECİ ABDÜLHALİM DEDE’DEN 14 MAYIS AÇIKLAMASI

GAZETECİ ABDÜLHALİM DEDE’DEN 14 MAYIS AÇIKLAMASI

26
0

14 Mayıs tarihi Gümülcine’nin kurtuluşu olarak her yıl kutlanır. Devlet kurum ve kuruluşları bu tarihin Gümülcine açısından büyük önem arzettiğinden dolayı her yılın 14 Mayıs tarihinde bir dizi kutlama törenleri gerçekleştirmektedir. Bu kutlamlarla alakalı gazeteci Abdülhalim Dede’nin değişik bir görüşü bulunduğundan dolayı Dede, basına yönelik yazılı bir açıklama göndermiştir.

Açıklamada şu ifadeler yer almaktadır:

 

SEN DE Mİ BRÜTÜS?

Yıllardır, belediye, vilayet ve eyalet yetkilileriyle kapışıp duruyoruz.

14 Mayıs Trakya’nın KURTULUŞU DEĞİLDİR. YUNAN ORDUSU TRAKYA’YI KURTARMAMIŞTIR.
TRAKYA HALKININ (TÜRKÜ-RUMU-ERMENİSİ-YAHUDİSİ) TRAKYANIN YUNANİSTANA İLHAK EDİLMESİ YÖNÜNDE ALDIĞI KARARLA İLHAK EDİLMİŞTİR.

YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ OLARAK BU HASSAS KONUYA GEREKEN ÖNEMİ GÖSTERMEDİĞİNİZ GÖZLENMEKTEDİR VE SİZLER DE YUNAN DEVLETİNİN PROPAGANDASINA ALET OLMAKTASINIZ…

BU TARİHİ OLAY BELEDİYE TARAFINDAN DÜZELTLMESİ GEREKMEKTEDİR VE SİZLERİN BÖYLE BİR ETKİNLİĞE BU İSİM ALTINDA “TRAKYANIN KURTARILMASI” KATILMANIZ EN AZINDAN KENDİ TARİHİMİZE HAKARETTİR.

DAVETİYENİZDE BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE YAPTIĞINIZ YANLIŞI DÜZELTMENİZİ, BELEDİYEDEN DE AYNI DÜZELTMEYİ YAPMASINI TALEP ETMENİZİ VE DÜZELTİLMEDİĞİ TAKTİRDE PROGRAMA KATILMAMANIZIN EN UYGUN HAREKET OLACAĞI İNANCINI TAŞIMAKTAYIM.

ABDÜLHALİM DEDE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz