Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “EŞİTLİĞE İLK ADIM” LİSTESİ’NDEN ZİHİNSEL ENGELLİLER MERKEZİNE ANLAMLI YARDIM

“EŞİTLİĞE İLK ADIM” LİSTESİ’NDEN ZİHİNSEL ENGELLİLER MERKEZİNE ANLAMLI YARDIM

22
0

Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” listesi başkanı Sibel Mustafaoğlu ve Meclis üyesi Koray Hasan, “Zihinsel Engelliler Merkezi”ni ziyaret etti.

14 Haziran 2011 Salı günü Kavaklı köyü bölgesinde eski İskeçe yolu üzerinde bulunan Merkezi ziyaret eden Sibel Mustafaoğlu ve Koray Hasan, merkeze 1.680 adet çocuk bezi hediye ettiler.

Sibel Mustafaoğlu ve Koray Hasan, merkezin temel ihtiyaçlarını azda olsa giderecek şekilde bu anlamlı yardımı yetkililere teslim ettiler. Zihinsel Engelliler Merkezi Müdürü bayan Hrisa Papaci, Sibel Mustafaoğlu ve Koray Hasan’a bu anlamlı yardımdan dolayı teşekkür etti.

 

Papaci, şunları söyledi:

 

“ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ”

 

“Kurumumuza yönelik yapılan bu yardımdan ötürü çok teşekkür ediyorum. Çocukların buna ihtiyacı var ve geçirdiğimiz bu zaman çok zor bir zaman ve kurumumuza yapılan bu çocuk bezi yardımı çok gerekliydi ve ihiyacımızda vardı.

Kurumumuzun harcamalarından en büyüklerinden biri, aynen yakıt ve yiyecekle birlikte en büyük giderlerimizden birtanesi olduğunu söyleyebilirim. Onun için bizim açımızdan baktığımızda bu yardımın ne derecede yararlı ve büyük olduğunu anlayabiliyorum.

Öte yandan şehrimizde diğer insanlarında devreye geçmesini arzu ediyoruz ancak zamanında buna hiç elverişli olmadığını biliyoruz. Ancak bu çocuklar da bizim çocuklarımız, bunları da gözetmek gibi bir mecburiyetimiz var. Her kişi kendi açısından ne yardım yapabilirse yapsın ve kabulümüzdür diyorum.

Gelebilecek her türlü yardım en iyi şekilde değerlendirilecektir. Bir çikolata, bir oyuncak veya bir kruvasan ki kendimizi avutmayalım bu çocukların bunlardan fazla temel beslenmelerine ihtiyaçları var. Çikolata veya diğer abur cuburlara pek ihtiyaç yok. Dolayısıyla eğer bir kimse yardım etmek istiyorsa bizimle irtibata geçsin ve gerekli olanları biz kendisine aktaracağız.

Devlet tabi ki elinden geleni yapıyor ancak Haziran ayındayız ve daha henüz ilk yardım taksiti henüz geldi. Zor günler geçiriyoruz. Biz tarafımızdan çocukların hiç bir şeyi eksik olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz.

Sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ve umarım sizin bu hareketiniz başkalarına da örnek olur.”

 

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “UNUTMAYALIM Kİ BURADA KALAN ÇOCUKLAR HEPİMİZİN ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIDIR”

 

“Zihinsel Engelliler Merkezi”ni Koray Hasan’la birlikte ikinci kez ziyaret ediyoruz. Bu yılın başında ziyaret etmiştik ve o zaman da küçük bir yardım getirme imkanımız olmuştu. Ancak buradaki durumların zor olduğunu gördük, ülkemiz Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik krizden de esinlenerek zor günler geçirdiğini gördüğümüz için daha fazla yardım etmek istedik ve bugün buraya 1.680 adet çocuk bezi getirdik. Bunlar tabii ki böyle bir merkez için küçük yardımlar ancak biz bir ilk adımı atmış olduk ve bundan sonra da bu merkeze destek olmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki burada kalan çocuklar hepimizin zihinsel engelli çocuklarıdır. Bunlara sahip çıkmak zorundayız. Devletin zor anlar geçirdiği bu günlerde elimizden gelen yardımı esirgemememiz gerekir.”

 

KORAY HASAN: “BİZİM BUNDAN SONRA DA DEVLET KURUMLARINA BU TÜR YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEKTİR.”

 

“Sibel hanımında söylediği gibi bu yılın başında “Zihinsel Engellier Merkezi”ni ziyaret etmiştik. Buradaki bu durumun ciddiyetini ve bayağı bir sıkıntıları olduğunu görme fırsatı yakalamıştık. Bunun üzerine ben bizim Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin Kadınlar Kolu ile yaptığım bir görüşmede buradaki durumu görüşmüştük. Bu görüşmeden sonra burayı ziyaret edip bazı yardımlarda bulunduk.

Bugün sizlerinde gördüğü gibi Sibel hanımla birlikte 1.680 adet çocuk bezini teslim etmek için merkeze geldik ve bunun içinde mutluyum. Biz mutluyuz, çünkü bunlar bizim çocuklarımız. Bizim bundan sonra da devlet kurumlarına bu tür yardımlarımız devam edecektir.”

 

YARDIM ELİNİZİ UZATINIZ, BUNU BEKLEYENLER VAR!!!!

 

Birlik gazetesi olarak iki yıldan bu yana bu kurumu ziyaret ediyoruz ve elimizden geldiği kadar insanları, kurum ve kuruluşları burayı ele almaları için harekete geçirmeye çalışıyoruz. Temennimiz o ki, herkesin burayı ziyaret etmesini ve burada bebekler gibi bakılan, ailelerin bakamadığı ve buraya verdiği bu çocuklarımızın durumunu görmelerini istiyoruz.

Özellikle işadamlarının, derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının yardım elini uzatmalarını temenni ediyoruz. Birlik gazetesi bu uğurda sessiz sedasız aynen iki yıldan beri olduğu gibi bundan sonra da buraya yönelik çalışmalarına devam edecektir çünkü burada bizim yardımımızı bekleyen çocuklarımız var. Onları yok saymak bize yakışmaz. Lütfen gidip bir ziyaret edin veya bizimle irtibata geçerek yardım etmek istiyorsanız sizlere 24 saat yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz. Ama ilk önce bir gidin ve görün Allah aşkına.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz