Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÇİPRAS, DAVUTOĞLU’NUN “KIBRIS’A GİDELİM” ÖNERİSİNİ REDDETTİ

ÇİPRAS, DAVUTOĞLU’NUN “KIBRIS’A GİDELİM” ÖNERİSİNİ REDDETTİ

14
0

Başbakan Davutoğlu’nun “Kıbrıs’ı birlikte ziyaret edelim” önerisini reddeden başbakan Çipras, “Önce Kıbrıs sorununu çözelim sonra Kıbrıs’ı ziyaret ederiz.” dedi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Kıbrıs’ı birlikte ziyaret edelim.’ önerisini geri çevirdi.

“ÖNCE SORUNU ÇÖZELİM, SONRA ZİYARET EDELİM”

To Vima gazetesinin internet sayfasındaki habere göre BM’nin Genel Kurulu çerçevesinde gerçekleşen Çipras ile Davutoğlu arasında geçen bir diyaloğu Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulos açıkladı. Görüşmede Davutoğlu, Yunan başbakan Çipras’a “Kıbrıs’ı birlikte ziyaret edelim.” önerisinde bulundu. Teklifi şartlı reddeden Çipras “Önce Kıbrıs sorununu çözelim sonra Kıbrıs’ı ziyaret ederiz.” şeklinde cevap verdi.

“TÜRKİYE İLETİŞİM TAKTİKLERİNDEN VAZGEÇSİN”

Çarşamba günü Yunan hükümetinden bu konuyu öğrendiklerini belirten Rum Sözcü, Türkiye’nin iletişim taktiklerinden vazgeçerek çözüm istediğini pratikte ispat etmesi gerektiğini savundu. Hristodulos, kendilerinin bu konudaki cevaplarının “Türkiye, teşvik davetlerini bir yana bırakarak taktiksel iletişim girişimleri yerine kamuoyu önünde Kıbrıs’ta çözüm arzusunu eylemde de ispat etmelidir.” şeklinde olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz