Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BOUTARİS, THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI TOPÇU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

BOUTARİS, THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI TOPÇU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

21
0

27 Mayıs 2011 tarihinde başlayacak olan uçuşla ilgili olarak Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu makamında ziyaret etti.

Türk Hava Yolları (THY) Yunanistan’da başkent Atina’dan sonra Selanik’e de direkt uçuşlara başlıyor. 27 Mayıs 2011 tarihinde başlayacak olan uçuşla ilgili olarak Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu makamında ziyaret etti. THY’nin başlatacağı İstanbul-Selanik hattında ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten Boutanis, “İki ülke hatlarının arasında yeni açılacak İstanbul-Selanik hattının çok iyi bir etki bırakacak. Bu bağlamda her iki ülkeye fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

 

“THY İLE İKİ DEFA YOLCULUK YAPTIM”

 

Gazetecilerin, “THY’yi nasıl tanıyorsunuz?” sorusu üzerine Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, “THY ile daha önce iki defa Atina-İstanbul hattında seyahat etme imkanı buldum. Bir basketbol taraftarı olarak da Euroleague sponsorluğu ve Manchester United’la yaptığı sponsorluklardan tanıyorum. Bu bağlamda da hem THY’yi faaliyet gösterdiği alanda özellikle büyüme planları içerisindeki agresif tutumları nedeniyle de tanıyorum. Çünkü benimde aynı şekilde iş yapış tarzım bu doğrultudadır” dedi.

 

Konuşmaların ardından Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya Büyük İskender’in babasının mezarından çıkan tarihi eserin maketini hediye ederken, Topçu’da Boutaris’e Osmanlı işlemeli bir tabak verdi.

 

SELANİK HATTINA TALEP YÜKSEK OLACAK

 

Selanik Belediye Başkanı Boutaris’le yeni açılacak olan İstanbul-Selanik hattı ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarının altını çizen THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu şunları söyledi:

 

“Yıllar sonra tekrar İstanbul-Selanik hattını açıyoruz. Selanik hattı Türkiye için önemli bir nokta ve yakın bir şehir. Aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve evinin bulunduğu bir şehir. Ayrıca iki ülkeden de hem İstanbul’a hem Selanik’e yüksek seviyede talep olacağını düşünüyoruz. Belediye başkanı Yannis Butanis bize her türlü kolaylığı sağlayacağını ve şuan oradaki faaliyetlerle bunu sağladığını söyledi. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Yarın kendilerinin THY’nin küçük bir uçağı ile Selanik’e göndereceğiz. Artık iki şehir arasında mesafe 1 saate inecek. Artık iki şehre çok kısa zamanda ulaşım imkanı veren bu seferlerin başlaması iki ülke arasındaki yakınlaşmaya, dostluğa katkı sağlayacağını düşünüyoruz. “

 

“AİRBUS’TAN 7’NCİ UÇAĞI TESLİM ALDIK”

 

THY’nin Airbus 330-300 tipi 7 nci uçağı bugün teslim aldıklarını ve Türkiye’ye getirdiklerinin altını çizen THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, “91 uçak alımı çerçevesinde, bugün Airbus’tan 330-300 tipi 7 nci uçağı teslim aldık. Bu uçak, Türk Hava Yolları’nın uzun hatlarda gücünü arttıracak. Önümüzdeki günlerde de sipariş verdiğimiz diğer uçaklar gelmeye devam edecek. Bizde uçaklarımız geldikçe THY’de yeni hatlar, mevcut olan uçtuğumuz frekansları güçlendirerek büyümeye devam edeceğiz” dedi. Topçu ayrıca dünyanın her tarafından din, dil, ırk ayrımı yapmadan 309 pilotun THY’de görev yaptığını belirtirken, aralarında Yunanlı pilotların da bulunduğunun altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz