Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANIYOR

BATI TRAKYA’DA KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANIYOR

11
0

Kurban Bayramı Batı Trakya’da da coşkuyla kutlanıyor. Her zaman olduğu gibi kutlamaların merkezi T.C.Gümülcine Başkonsolosluğu ve Gümülcine Türk Gençler Birliği oldu. Batı Trakyalı Türk gençlerin oluşturduğu davul zurnalı ekipler Başkonsolosluğun bahçesi ve Gümülcine sokaklarında bayram havası estirdi. Damat gelin tiplemesi ve fesli gençler gelenek ve göreneklerin yaşatılması için Gümülcine sokakları ve mahallelerinde davulr zurna eşliğinde dolaştı.

 

Bayramın ikinci günü saat 11:00’da T.C.Gümülcine Başkonsolosluğu’nda başlayan kutlamaya her yıl olduğu gibi Batı Trakya Türklerinin ilgisi yoğundu. Başkonsolos Mustafa Sarnıç ve eşi Esin Sarnıç, Muavin Konsoloslar Berin Okur, İlkay Kocayiğit, Gürler Gürsoy, Ufuk Gözaydın kutlamaya gelenleri Başkonsolosluk bahçesinde karşıladılar.

 

Kutlamalara, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu başkanı PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, PASOK İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe S. Müftü Yardımcısı Ahmet Hral, CHP İzmir milletvekili adayı Aydın Özcan, eski Milletvekiller İlhan Ahmet, Galip Galip, Mustafa Mustafa, Ahmet Faikoğlu, Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Yardımcılarından İrfan Uzun, İktidar ve Muhalefetin Meclis üyeleri Ercan Hüseyin, Kaan Mümin, Sevgi Salim, Ayhan Şakir, Suat Çolak, Burhan Baran ve Türkeş Hacımemiş, Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif ve Meclis üyeleri, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı ve Meclis üyeleri, Mualefet lideri Mustafa Mustaoğlu, Mustafçova Belediye başkanı Mustafa Cukal ve Meclis üyeleri, Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” listesi başkanı Sibel Mustafaoğlu, “İskeçe Belediyesi’nde Eşitlik Listesi” başkanı Hüseyin Ahmetoğlu, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Yardımcıları Rıdvan Molla İsa, Mehmet Devecioğlu, İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ahmet Kara, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Paltformu üyeleri, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman ve Yönetim Kurulu üyeleri ve emekli öğretmenler, BAKEŞ Müdürü Pervin Hayrullah, Avdira belediye başkanı Vasilis Çolakidis, Topiros Belediye Başkanı Yardımcısı Nazif nazifoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Okulları encümenleri, din görevlileri, eski Belediye ve Nahiye başkanları, Gümülcine Ticaret Odası Başkanı Angelidis, çok sayıda soydaş ve Anavatan Türkiye’den akademisyenler ve misafirler katıldı.

 

Buradaki bayramlaşmanın ardından Başkonsolos Mustafa Sarnıç ve eşi Esin Sarnıç, DEB Partisi Genel Merkezine geçti. Kendilerini Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş karşıladı.

 

Bayramlaşmanın bir başka odak noktasıda her yıl olduğu gibi Gümülcine Türk Gençler Birliği. Başkonsolos Mustafa Sarnıç ve eşi Esin Sarnıç, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne geldi. Beraberinde Kurban Bayramı dolayısıyla Yunanistan’ın değişik bölgelerine bir ziyaret gerçekleştiren rahmetli İsmet İnönü’nün torunu olan CHP Ankara Milletvekili bayan Gülsün Bilgehan da geldi.

Burada hep birlikte çay kahve içildi ve sohbet edildi. Havanında güzel olmasıyla Gümülcine Türk Gençler Birliği doldu taştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz