Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AZINLIK ÇOCUK YUVALARI GÖREVE BAŞLADI

AZINLIK ÇOCUK YUVALARI GÖREVE BAŞLADI

14
0

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın olmazsa olmazlarından bir taneside eğitimdir. Ancak çağımızda Batı Trakya Türk Azınlığı’nın eğitiminde memnuniyet verici gelişmelerden söz etmek mümkün değildir. Malesef beklenenin altında seyretmeye devam ediyor. Az sayıda ve gerekli talebe cevap veremeyen çocuk yuvaları sınırlı sayıda çocuğu bünyesinde ancak barındırabiliyor.

 

BAKEŞ’e bağlı olarak hizmet veren çocuk yuvalarının sayısının artırılması gerekmektedir. Bu yıl eğitim öğretim yılı çocuk yuvaları ve minik öğrenciler açısından erken başladı ve bu uygulama da azınlık insanı tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

Çünkü eğitimde zaten var olan aksaklıklar hiç olmazsa erken başlamayla daha fazla bilgilerin çocuklarımıza aktarılmasıyla bir nebze olsa yardımcı olacaktır. Bu bakımdan çocuk yuvalarının göreve erken başlamasının katkıları muhakkak ki olumlu yönde fayda sağlayacaktır. Zaten azınlık insanının da isteği bu doğrultuda.

 

Dolayısıyla yuvaların göreve erken başlaması pozitif olarak değerlendiriliyor.

 

Batı Trakya’da eğitimin ve öğretimin temeli olan çocuk yuvalarının bölgelerimizde eksikliği toplumumuzda ciddi bir şekilde hissedilmektedir. En küçük yaşlardan itibaren çocukların eğitimli ve yetkin öğretmenler kontrolünde yetiştirilmesi, göz ardı edilemeyecek bir ihtiyaçtır. Sayıları giderek artan çalışan aileler çocuklarını eğitim anlamında emin ellere teslim edebilecekleri çocuk yuvalarının ve ana okullarının daha fazla olmasından yana fikir beyat etmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz