Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AZERBAYCAN’IN ATİNA BÜYÜKELÇİSİ GÜMÜLCİNE’YE GELDİ

AZERBAYCAN’IN ATİNA BÜYÜKELÇİSİ GÜMÜLCİNE’YE GELDİ

13
0

Azerbaycan’ın Atina Büyükelçisi Rahman Mustafayev, Gümülcine’de temaslarda bulundu. Ziyaretlerine Trakya Dimokritos Üniversitesi’nden başlayan Büyükelçi daha sonra D.M.T.Bölge Genel Sekreterliği’nde Yönetici Sekreter Kostas Kaçimigas ile biraraya geldi.

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nde, Karadeniz Ülkeleri Dili Edebiyatı ve Kültürü Bölümü yetkilileri ile görüşen Büyükelçi Rahman Mustafayev, bölgenin enerji alanında karşılıklı olarak var olan potansiyel işbirliği, yüksek eğitim ve kültür-eğitim alanlarında Azerbaycan ile D.M.T.Bölgesinin, burada yaşayan yerel nüfusunda Azeri dilini anlamasından doğan fırsatlar çerçevesinde işbirliği yapma imkanlarının mevcut olduğu kanısına vardığı ifade ediliyor.

Sırasıyla ziyareti değerlendiren Yönetici Sekreter Kostas Kaçimigas, “Büyükelçinin yüzünde gerçek bir Yunanistan dostu olduğunu keşfettik” diyerek, Büyükelçi Rahman Mustafayev ile bölgenin jeostratejik konumu, Avrupa’ya açılan bir koridorun kapısı olarak enerji alanındaki konuları ele aldıkları ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz