Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ANNA DİAMANTOPOULOU’DAN DOLAPHANLILARA MÜJDE

ANNA DİAMANTOPOULOU’DAN DOLAPHANLILARA MÜJDE

26
0

Eğitim ve Dinişleri Bakanı Anna Diamantopoulou Dolaphanlıların cami sorununu çözdü. Diamantopoulou sayesinde cami inşaatı yeniden başlayacak.

İskeçe’ye (Xanthi) bağlı Dolaphan (Sminthi) camisiyle ilgili davada verilen cezanın 700 bin euro’ya ulaşmasının ardından yerel basında çıkan eleştirileri değerlendiren Eğitim ve Dinişleri Bakanı Anna Diamantopoulou köy halkını haklı buldu. Azınlıkça’nın öğrendiği bilgilere göre Anna Diamantopoulou Dolaphanlıları sevindirecek bir karara imza attı; Dolaphan camisinin mevcut haliyle inşasına onay verdi.

Şehir Planlama Dairesi’nden gerekli izin alınmadan yeniden inşa edildiği gerekçesiyle 2007 yılından bu yana inşaatı durdurulan ve yılan hikâyesine dönen Dolaphan Camii hakkında basında yazılan şikâyetleri değerlendiren Anna Diamantopoulou köylülerin yanında yer aldı.

Dolaphan halkının toplu halde namaz kılabilecekleri düzgün bir ibadethaneleri olması için gerekli izin belgelerini imzaladığı öğrenilen Eğitim Bakanının cami mütevelli heyetine verilen astronomik cezayı da kaldırdığı iddia edildi.

Hatırlanacağı üzere 700 bin euroluk cezanın geçen hafta köy camisi mütevellisine açıklanmasıyla kaygılanan köy halkı soruna siyasi çözüm talep etmiş ve bu talepleri yerel basında geniş yer bulmuştu.

Azınlıkça Online® Özel Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz