Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AHMET HACIOSMAN, LAHEY’DE BATI TRAKYA TÜRK’LERİ İLE BULUŞTU

AHMET HACIOSMAN, LAHEY’DE BATI TRAKYA TÜRK’LERİ İLE BULUŞTU

21
0

Rodop Milletvekili ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Hacı Osman, Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (HBTTKDD) daveti üzerine Hollanda’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Milletvekili’nin Hollanda ziyareti vesilesi ile HBTTKDD’nin düzenlemiş olduğu “Milletvekillerimiz halkımızla buluşuyor” programı çerçevesinde, Rodop Milletvekili Ahmet Hacı Osman Hollanda’daki Batı Trakya Türk’leri ile buluştu.

HBTTKDD tarafından düzenlenen program çerçevesinde Hollanda’daki Batı Trakya Türk’lerine hitap eden Milletvekili Hacı Osman, konuşmasının ardından basın mensuplarının ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Program sonunda HBTTKDD Kadınlar Kolu üyeleri tarafından kendisine çeşitli hediyeler sunulmasının ardından toplantı salonundan ayrılan Ahmet Hacı Osman, HBTTKDD Den Haag (Lahey) lokaline geçti.

Dernek lokaline gelişi sırasında kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Milletvekili burada derneğin kurumsal yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi aldı, Hollanda’daki Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık mensuplarının sıkıntı ve sorunlarını dinledi, HBTTKDD Yönetim Kurulu üyelerini Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık mensupları adına gerçekleştirmiş oldukları çalışmalardan ötürü tebrik etti. HBTTKDD’nin de dahil olduğu Hollanda’daki Türk Boyları, Hollanda TEMA vakfı ve Hollanda’daki çevre örgütlerinin katılımı ile 15-Mayıs-2011 tarihinde düzenlenecek olan “Hıdırellez Kültür Etkinlikleri”ne davet edilen Milletvekili Hacı Osman, programları müsait olduğu takdirde, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı ile birlikte bu davete katılacaklarını ifade etti. Dernek lokalinden ayrılmasının ardından HBTTKDD Yönetim Kurulu tarafından onuruna verilen yemeğe katılan Rodop Milletvekili Hacı Osman, burada dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile sohbet etti ve önümüzdeki dönemde Hollanda ve Batı Trakya’ya yönelik olarak gerçekleştirilebilecek muhtemel projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Rodop Milletvekili Hacı Osman; “Hollanda’daki iş adamlarını Batı Trakya’ya yatırım yapmaya davet ediyorum.”

 

Yunanistan’daki ekonomik kriz dolayısı ile, Gümülcine sanayi bölgesi başta olmak üzere Batı Trakya bölgesinde yüzlerce fabrika ve işletmenin kapılarına kilit vurmak zorunda kaldıklarını belirten Hacı Osman, Yunanistan’a yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yönelik olarak PASOK hükümetinin her türlü kolaylığı sağladığını bu çerçevede Hollanda’daki iş adamlarını Batı Trakya’ya yatırım yapmaya davet ettiğini, bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamlarına gerekli desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Rodop milletvekili Ahmet Hacı Osman, Hollanda’daki Batı Trakya Türk’leri ile buluşması esnasında yapmış olduğu konuşmada; Yunanistan ile Türkiye arasında her alanda artarak gelişen ilişkiler, Yunanistan’daki ekonomik krizin boyutları, hükümetin krizi çözmek için attığı adımlar, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın eğitim, müftülük ve diğer sorunlarının çözümüne yönelik olarak gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerekliliğinin altını çizdi.

Rodop Milletvekili ile birlikte Hollanda’yı ziyaret etmesi beklenen İskeçe Milletvekili ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Asbaşkanı Çetin Mandacı Almanya’daki programının uzaması dolayısı ile Hollanda ziyaretini iptal etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz