Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ABTTF MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN’I ZİYARET ETTİ

ABTTF MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN’I ZİYARET ETTİ

17
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 26 Temmuz 2011 tarihinde Rodop PASOK Milletvekili ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı Ahmet Hacıosman ile görüştü. ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve Başkan Yardımcısı Nazmi Sali, Ahmet Hacıosman ile Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını görüştüler.

 

Milletvekili ve BTTADK Başkanı Ahmet Hacıosman’a 23 Nisan 2011’de gerçekleştirilen ABTTF Genel Kurulu’na katılımı dolayısı ile teşekkür eden Başkan Habipoğlu, kendisinin genel kurula katılmasının ABTTF’nin gücüne güç kattığını ifade etti. Gurbette yaşayan Batı Trakya Türkleri olarak on iki ayın on bir ayı boyunca çalıştıklarını ve yalnızca geriye kalan bir ayda memleketlerini ziyaret ederek hasret giderme fırsatı yakaladıklarını söyleyen Başkan Habipoğlu, Batı Trakya’yı ziyaretleri sırasında da nezaket ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu çerçevede Başkan Habipoğlu, Rodop PASOK Milletvekili ve BTTADK Danışma Kurulu Başkanı görevleri dolayısı ile kendilerini ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Yaklaşık 45 dakika süren ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede Başkan Habipoğlu, ABTTF’nin önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Ahmet Hacıosman ise ABTTF Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen seçimin sonuçlarının açıklanmasından önce programı gereği Hollanda’ya hareket ettiğini, dolayısı ile ABTTF 17. Dönem Yönetim Kurulu’nu o gün tebrik etme fırsatı elde edemediğini söyledi. Hacıosman, bu vesile ile ABTTF 17. Dönem Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın güncel ekonomik sorunlarının yanı sıra tütün konusunda yaşanan gelişmeleri ve bu konuda gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Hacıosman, ABTTF’nin çalışmalarını da ilgi ile takip ettiğini söyledi. Güzel işlere adım atıldığını söyleyen Hacıosman, ABTTF’nin gösterdiği çabayı takdir ile karşıladığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz