Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RAHMİ EYÜBOĞLU, BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

RAHMİ EYÜBOĞLU, BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

20
0

Kültür ve Sanat adamı, büyük usta Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun torunu Rahmi Eyüboğlu, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ziyaret etti. Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği Kadınlar Kolu’nun Kültür ve Sanat adamı, büyük usta Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 100. yılında düzenlediği serginin açılışı için Batı Trakya’ya gelen Rahmi Eyüboğlu, ziyaret sonrası Birlik gazetesine şu açıklamalarda bulundu:

 

“Bedri beyin 100. yılını anma töreni için hazırlanan bir resim sergisini açmak üzere Gümülcine’de bulunuyorum. Osmanlı’nın bizlere miras kalan topraklarda diyorum ben, Bedri beyin sergisini yapmak aile adına çok heyecanlıyım. O yüzden eşimle özellikle bu sergiyi açmak için buralara geldik. Ancak burada olmaktan ve burada böyle bir sergiye vesile olmaktan ayrıca büyük mutluluk duyuyorum.” Dedi.

 

Başkonsolos Mustafa Sarnıç bu anlamlı ziyaret hakkında düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bu etkinliği düzenleyen Yüksek Tahsilliler Derneğini, Kadınlar Kolunu ve Necla hanımı öncülük ettiği için kutluyorum. Bedri Rahmi Eyüboğlu Türkiye için çok büyük bir markadır. Biz hep onun şiirleriyle büyüdük. Orta Okul, Lise’de hep onun şiirleri okutuldu. Dolayısıyla Bedri Rahmi Eyüboğlu artık sadece Türkiye’de değil bütün dünyada ünü sınırları aşmış çok mümtaz bir şahsiyettir. Onun eserlerini burada görmek Batı Trakya açısından, bu bölge açısından büyük bir kazananımdır. Bunun ne demek olduğunu yarın akşam sergide çok daha iyi anlayacağız, göreceğiz. Torunu sayın Rahmi Eyüboğlu ile bugün burada tanıştık, sağ olsunlar Başkonsolosluğumuzu ziyaret etme nezaketini gösterdiler, eşleri ile birlikte bir acı kahvemizi içtiler. Burada bu sergiyi açtıkları için ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

 

Serginin açılışı 30 Kasım 2011 Çarşamba akşamı saat 18:00’da Gümülcine’de Eski Tütün Deposu’nda gerçekleşecek. Sergi 4 Aralık tarihine saat 10:30-13:30 ve 17:00-20:00 kadar gezilebilecek.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz