Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AŞAĞIKÖY AZINLIK KÜLTÜR VE FOLKLOR DERNEĞİ’NDEN ÜSKÜP GEZİSİ

AŞAĞIKÖY AZINLIK KÜLTÜR VE FOLKLOR DERNEĞİ’NDEN ÜSKÜP GEZİSİ

19
0

Aşağıköy Azınlık Kültür ve Folklor Derneği Balkanları tanımak için Ohri – Üsküp gezisi düzenledi.

Aşağıköy Azınlık Kültür ve Folklor Derneği 23-24-25 Nisan 2011 tarihlerinde Ohri ve Üsküp’e 30 kişiyle gezi düzenleyerek balkanları tanımaya çalışıldı. Geziye Aşağıköy Azınlık Kültür ve Folklor Derneği üyeleri yanı sıra çevre köylerden de katılım oldu.

23 Nisan 2011 Cumartesi günü ilk olarak Manastır’ın tarihi ve turistik yerlerini, Resen kasabasının tarihi dokusunu ve daha sonra da Ohri şehrini gezme imkânı bulundu. İlk akşam Ohri’de lük otelde konaklandıktan sonra sabah Üsküp şehrine hareket edildi. Yol üzerinde bulunan Gostivar ve Kalkandelen’in tarihi mekânları Türk rehber eşliğinde gezilerek bilgiler alındı. 24 Nisan Pazar günü akşamı Üsküp’te şehrin içinde bulunan otelde konaklandı. 25 Nisan 2011 Pazartesi günü de Üsküp’te bulunan tarihi mekânlar gezilerek Balkan ülkelerindeki yaşamı, köy ve şehir kültürleri incelenip değerlendirmeler yapılarak tanınmaya çalışıldı.

25 Nisan 2011 Pazartesi akşamı Balkan ülkelerini daha yakından görme imkânı bulunduğu için mutlu bir şekilde tamamlanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz