Ana Sayfa Batı Trakya Haberler 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SELANİK’TE KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SELANİK’TE KUTLANDI

15
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin 88. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle T.C. Selanik Başkonsolosluğunun bu yılki milli gün resepsiyonu 31 Ekim Pazartesi akşamı Selanik kent merkezindeki Makedonia Palace Otel’de gerçekleştirildi. Dört yüzün üzerinde misafirin katıldığı resepsiyonda, YDP Selanik Milletvekili Stavros Kalafatis, Selanik’ten sorumlu Orta Makedonya Bölge Başkan Yardımcısı Apostolos Tzitzikostas, Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, Pilea-Hortiatis Belediye Başkanı İgnatios Kaitezidis ve Selanik Metropoliti Anthimos’u temsilen Arşimandrit Stefanos Tolios ile Langada Metropoliti Ioannis Tassias’ın yanısıra korkonsüler temsilcileri, iş çevreleri, üniversite rektörleri, Larisa ve Selanik’teki Askeri Ataşe ve subaylar dahil askeri erkan, Selanik’te ikamet eden soydaşlarımız ve eğitim gören Batı Trakyalı soydaş öğrenciler hazır bulundu.

Şehitlerimiz, gazilerimiz ve Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunun ardından iki ülkenin milli marşları okundu. Başkonsolos Biltekin de bir konuşmayla Van depremi sonrasında Selanik ve bölgesinden alınan manevi destek ve gösterilen samimi ilgiye teşekkür etti.

Resepsiyonun gerçekleştirildiği salonda ayrıca Türk Hava Yolları ve Metro Turizm tarafından birer tanıtım masası kuruldu. THY tarafından yapılan çekilişte bir kişiye iki kişilik Selanik-Antalya bileti verilmesi gecenin sürprizi oldu.

Özellikle işadamlarının büyük ilgi gösterdiği etkinlik büyük beğeniyle karşılandı.

Salonda yapılan duyuru çerçevesinde, resepsiyon çıkışında arzu edenlere Van depremi insani yardım fonu banka hesapları hakkında bilgi verildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz