Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK İŞADAMLARI NE KADAR PARA VERSE DE, ADAYI SATMAYACAĞIZ

TÜRK İŞADAMLARI NE KADAR PARA VERSE DE, ADAYI SATMAYACAĞIZ

11
0

Mikri Amorgos adasının Türk işadamına satılacağına dair çıkan haberlerden sonra, küçük adanın sahibi Antonis Vekris, “Türk işadamları bize ne kadar para verirlerse versinler, adayı satmayacağız” açıklamasında bulundu.

Adanın özel mülkiyet olduğu ve Antonis Vekris’in ailesine ait olduğu ifade edilirken, Vekris ailesinin 1860 yılından bu yana adanın Yunan devleti tarafından tescillenmiş tapusuna sahip olduğu belirtildi.

Adanın sahibi, ailesinin bundan yaklaşık 15 yıl önce iki gazeteye adanın satıldığına dair ilan verdiğini kaydetti. Ancak Vekris, bu satılık ilanlarından sonra hiç kimsenin adayla ilgilenmediğini, ne de satın almak amacıyla yazılı teklifte bulunduğunu ifade etti.

Vekris yaptığı açıklamada, “Belki de yurtdışındaki ofisler bu ilanı gördü ve adayı Yunan devletinin malıymış gibi satabileceklerini varsaydılar. Biz hiç bir zaman adayı satmıyoruz demedik. Ancak kesinlikle adayı hiçbir zaman Türk işadamlarına satmam. Ne kadar para verirlerse versinler, yine satmam. Yunan armatöre satabilirim, ancak Türk’e asla satmam” dedi.

Azınlıkça Online®

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz