Ana Sayfa Batı Trakya Haberler T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NA BASKIN GİBİ EYLEM

T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NA BASKIN GİBİ EYLEM

15
0

Yaklaşık 40 kişilik anarşist bir grup, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’na baskın gibi bir eylem düzenledi.

Yüzleri maskeli ve bazılarının kafalarında kasklar ve ellerinde sopalarla aniden Başkonsolosluğun önüne kadar gelerek beraberinde getirdikleri bir pankartı açarak slogan attılar ve ellerindeki Yunanca-Türkçe yazılı “Türkiye Halklarıyla Dayanışma” yazılı kağıt parçalarını Başkonsololsuğun önüne ve yollara attılar.

Başkonsolosluğun önünde nöbet tutan polisin çabuk davranarak destek istemesinin ardından Başkonsolosluk önüne gelen polis ekibi grup üyelerinin daha fazla eylem yapmasını başarılı bir çalışmayla önledi ve grubu Başkonsolosluk önünden uzaklaştırdı.

Olay ile ilgili Birlik gazetesinin sorusunu yanıtlayan Başkonsolos Osman İlhan Şener, “yüzleri maskeli yaklaşık 40 kişilik bir grup Başkonsolosluğumuzun önüne gelerek bir pankart açtılar. Ancak Yunan polisinin sağduyulu ve başarılı müdahalesiyle göstericiler Başkonsolosluğumuzun önünden uzaklaştırıldılar. Başarılı bir çalışma neticesinde bu grubun daha fazla taşkınlık yapmasına izin vermeyen Yunan polisine teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz