Ana sayfa Batı Trakya Haberler SAVUNMA BAKANI PANOS KAMMENOS: “EĞER ERDOĞAN LOZAN’I İPTAL EDERSE BİZ DE SEVR’E...

SAVUNMA BAKANI PANOS KAMMENOS: “EĞER ERDOĞAN LOZAN’I İPTAL EDERSE BİZ DE SEVR’E DÖNERİZ”

24
0

Lozan bazlı tartışmalara, Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos’tan farklı bir yaklaşım, “Eğer Erdoğan Lozan’ı iptal ederse biz de Sevr’e döneriz” dedi.

T.C.Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bize Sevr’i gösterip Lozan’a razı ettiler” demişti. Bu defasında da Atina’dan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un ağzından “Lozan’ı istemiyorsanız biz de Sevr’e geri döneriz” cevabı geldi.

Yunanistan Milli Savunma Bakanı ve hükümetin küçük ortağı Bağımsız Helenler Partisi Başkanı Panos Kammenos, Epir (İpiros) Bölgesi’nde askeri unsurlara yönelik gerçekleştirdiği ziyarette askerlerle birlikte yemek yedi ve konakladı, aynı zamanda Kammenos bir askeri karakoldan seslenerek “cesaret edipte uluslararası anlaşmaları sorgulayanlara buradan bir mesaj göndermek istiyorum” diyerek şunları dile getirdi:

“Erdoğan Lozan Anlaşması’nı feshetmek istiyorsa Sevr Anlaşması’na geri döneceğiz”

“Türkiye sürekli şekilde gerçekleştirdiği açıklamalarla ortamı elektriklendirmeye çalışıyor. Bizim cevabımız ulusal egemenliğin savunulması, uluslararası hukuka ve anlaşmalarına saygı çerçevesinde verilmektedir. Erdoğan Lozan Anlaşması’nı feshetmek istiyorsa Sevr Anlaşması’na geri döneceğiz. Hepimizin anlaması gereken bir nokta var. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kayıpları, darbe sonrası gücünü kaybetmesi, Suriye’deki bitmek bilmeyen yenilgileri salakça açıklamalar yapma durumunda bırakmıştır. Bunun sonucuna bu sabah hep beraber tanık olduk. Dizleri üzerine düşen Erdoğan Rus Başkan Putin’den Suriye hakkında yaptığı açıklamalar için özür diledi. Kendisi iç siyaset nedeniyle uluslararası kamuoyunu ve Yunanistan’ı ajite edemeyeceğini anlamalı”.

VİDEO İZLE: https://www.youtube.com/watch?v=ROfQWPPOpdU

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here