Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “AZINLIK ÜZERİNDE TESİS EDİLMEYE ÇALIŞILAN AÇIK BİR ALGI OPERASYONUDUR”

İLHAN AHMET: “AZINLIK ÜZERİNDE TESİS EDİLMEYE ÇALIŞILAN AÇIK BİR ALGI OPERASYONUDUR”

29
0

Milletvekili İlhan Ahmet dün katıldığı bir radyo proğramında önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet, “Azınlığın, uydu anteni konusunda olmayan ihtiyaç ve talebini varmış gibi gösterip, devlet eliyle karşılanacağının müjdelenmesi, Azınlık üzerinde tesis edilmeye çalışılan açık bir ‘algı operasyonu’dur” dedi

İlhan Ahmet şunları dile getirdi:

“Siyasi hayatıma başladığımdan bu yana “Önce Azınlık” diyordum. Şimdi gün, “Önce Trakya, Önce Toplum” zamanıdır .Tüm bölgenin kalkınması, refah seviyesinin arttırılması ve Azınlığıyla çoğunluğuyla hiç bir din ve kültür ayırt etmeden bütün Trakya’nın ve bölge insanının açlığa ve işsizliğe terkedilmesine müsaade etmemek kırmızı çizgimdir. Tüm mücadelem bölgede barış içinde müreffeh toplum seviyesinde yaşamın sürdürülmesine katkı sağlamaktır. Bunun içinde gün, hepimizin birlik olma, din ayrımı göstermeksizin bölgemiz için topyekun seferberlik ilan etme günüdür.

Başbakanın bölgemizi ziyareti esnasında bölgeye özel icraatlerini ve vaadlerini sıralaması beklenirken, o bir kez daha ezber bozdu. Ülkenin en fakir bölgesinde, nüfusunun büyük çoğunluğu çiftçi olan halka hitap ettiğinin bile farkında olmayarak, sanki bir küçük muhalefet partisi temsilcisi gibi davranmış, tek bir vaadde bulunmamıştır.

Azınlık insanının ve bölge halkının hükümetten ve Başbakandan talepleri gerçeklikten uzak değil, bilakis temel ihtiyaçları dahilindedir. Gerçkelikten uzak olan ise, Başbakan’ın ‘uydu anteni’ müjdesidir. Azınlığın, uydu anteni konusunda olmayan ihtiyaç ve talebini varmış gibi gösterip, devlet eliyle karşılanacağının müjdelenmesi, Azınlık üzerinde tesis edilmeye çalışılan açık bir ‘algı operasyonu’dur.

Uydu anteni müjdesi Azınlığın ihtiyaçlarına ve taleplerine tamamen saygısızlık. Öte yandan Başbakan, kimliklerimiz üzerinden geliştirdiğimiz söylemleri “muhafazakarlık” olarak tanımladı. Ardından da iki dilli anaokullarının asla açılmayacağını söyledi. Şimdi soruyorum bu nasıl soyalizm?? SYRİZA’nın sosyalizminde demokrasiye yer yok mu?? ve tekrarlıyorum, SYRİZA Azınlık içinde ideolojisiyle ve sözcüleri ile tüm siyasi basiretsizliğiyle sınıfta kalmıştır!!” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz