Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RUM ELAM PARTİSİ : “KIBRISLI TÜRKLERLE BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAM OLAMAZ”

RUM ELAM PARTİSİ : “KIBRISLI TÜRKLERLE BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAM OLAMAZ”

24
0

Rum tarafında 22 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlere parti olarak katılan “Ulusal Halk Cephesi” (ELAM) Seçim kampanyası çerçevesinde Kıbrıs sorunuyla ilgili tezlerini de açıkladı. ELAM’a göre, Kıbrıslı Türkler ile barış içerisinde birlikte yaşam olamaz.

 

Simerini; “ELAM: Barış İçerisinde Birlikte Yaşama Olamaz” başlığıyla yansıttığı haberinde, Kıbrıs sorununu “barış içerisinde birlikte yaşama değil istila ve işgal” olarak tanımlayan ELAM’ın “Kıbrıs’ta tarih özellikle; Kıbrıslı Türklerle barış içinde birlikte yaşama olamayacağını öğretti” iddiasında bulunduğunu yazdı.

 

Habere göre, “Kıbrıslı Türkler bizim için 1571’deki işgalcilerin dönüşümüdür” diyen ELAM, “Onlar Beşparmaklar’ımızı her gün kanatan bayrağı kaldırmak gibi basit bir iyi niyet jestinde bile bulunmazken Başkanımız neden Kıbrıs sorununun çözümünü kabul etmeleri için canla başla çalışıyor?” diye sordu.

 

ELAM, Rum tarafının kırmızı çizgilerinin sınırlarının belirlenmesi gerektiği, müttefiklerinin geliştirilmesi ve yurt dışında müttefikler aranması, RMMO’nun ve Yunanistan’la askeri işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi gerektiği görüşlerini de ortaya koydu.

 

Ekonomik kriz nedeniyle “milli davanın” erozyona uğradığını kaydeden ELAM, “Halkımız açken, önce yabancı uyrukluları ve Kıbrıslı Türkleri yediremeyiz ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ni yaşayabilir kılmak için ömrünü veren ve bütün vergilerini ödeyen yaşlılar, bugün fakirlik sınırının altında yaşarken siyasi mültecilere zengin ödenekler veremeyiz. ” şeklinde görüşlerini yansıttı. Rum halkına seçenek sunduklarını kaydeden ELAM, “Kıbrıs’ı Helen tutmak ve çocuklarımıza hak ettikleri geleceği vermek için sesinizi bizimkiyle birleştirin. ” çağrısında bulundu.

 

Τα δυο πρώτα σημεία στην τοποθέτηση της ιδεολογικής ταυτότητας του ΕΛΑΜ όπως γράφονται στην επίσημη τους ιστοσελίδα είναι:

«Κυρίαρχη ιδέα και πίστη μας το ΕΘΝΟΣ και η ΦΥΛΗ»
«Πάνω από όλα το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΙΜΑ.»
Στις πιο αναλυτικές θέσεις του ΕΛΑΜ αναφέρεται και στο εθνικό μας θέμα με το εξής χαρακτηριστικό
«Καμιά φιλία και καμιά συνύπαρξη με τους Τουρκο”κύπριους”»

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz