Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İNGİLTERE BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN DEB PARTİSİ’NE DESTEK

İNGİLTERE BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN DEB PARTİSİ’NE DESTEK

17
0

İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, yazılı bir basın açıklaması yayınladı ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde DEB Partisi’ne desteklediklerini belirtti.

BASIN AÇIKLAMASI

İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve üyeleri, 25 Mayıs 2014 Pazar günü Yunanistan’da yapılacak Avrupa Parlamentosu  seçimlerine  katılma kararı alan Dostluk Eşitlik Barış (DEB)  Partisinin bu yöndeki çalışmalarını büyük bir heyacan ve memnuniyetle takip etmekte ve desteklemektedir.

Derneğimiz, DEB Partisinin beyan ettiği ve seçime katılma kararlarına temel teşkil ettiğini açıkladığı ‘Batı Trakya Türk Azınlığı’nın yıllarca çözüm getirilmeyen sorunlarına dikkat çekmek ve yeni sorunlar ekleyen anlayışa tepki göstermek’ gibi gerekçelerine de katılmaktadır.

Siyasal alanda hakettiği oranın cok altında temsil imkanı tanınan ve karar mekanizmalarında etkin olma yolları tamamen kapatılan Batı Trakya Türk’leri için DEB Partisinin AP seçimlerinde alacağı sonucun çok önemli olduğu bir gerçektir. DEB Partisi adaylarının desteklenmesi ile toplumumuzu yok sayan zihniyete verilecek olan mesajın yanında, insan haklarına aykırı bir şekilde bireylere uygulanan %3 seçim barajının kaldırılması yönünde de DEB Partisinin yapacağı çalışmalara bir ivme katacaktır. Adil ve hak ettiğimiz siyasal temsilin önündeki engellerin kaldırılması için DEB Partisinin alacağı oyların hayati derecede önemli olduğuna inanıyoruz. 

İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak, DEB Partisinin seçim çalışmalarını desteklediğimizi, Batı Trakya Türkleri’nin seçimlere katılımının yüksek olması için üzerimize düşen tüm görevleri yaptığımızı ve seçim yasaklarının başlayacağı son ana kadar da yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuyla paylaşırız.

Son olarak Batı Trakya’daki tüm azınlık siyasetçilerini, kişisel hırslarını bir kenara bırakarak bu seçimlerde DEB Partisini desteklemeye davet ediyoruz.

25 Mayıs 2014 Pazar günü ‘ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ ‘ olduğumuzu göstermenin tam zamanı.

Saygılarımızla,

İ.B.T.T.D.D  Yönetim Kurulu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz