Ana sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ ŞERİF AZINLIK BASININI YOK SAYIYOR, ANCAK YOLDA YÜRÜRKEN DAHİ TWİTT ATABİLİYOR!

MÜFTÜ ŞERİF AZINLIK BASININI YOK SAYIYOR, ANCAK YOLDA YÜRÜRKEN DAHİ TWİTT ATABİLİYOR!

9
0

Gümülcine Seçilmiş  Müftüsü İbrahim Şerif, yolda yürürken dahi Twitt atmaya devam ediyor. Henüz bilinmeyen nedenlerden dolayı son dönemlerde Batı Trakya Türk Azınlık Basını’nı tamamen Müftülüğün düzenlediği etkinliklerden bertaraf eden Müftü İbrahim Şerif, katıldığı Cenaze törenlerinde dahi yolda yürürken Twitt atmaya devam ediyor.

Bununla da yetinmeyen Müftü Şerif, kendisini bu konuda eleştiren gazeteciler yanından geçerken de laf atmaktan da geri kalmıyor. Son olarak Müftü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin babasının cenaze töreninde yolda yürürken, BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin’in Müftünün yanından geçtiği sırada yüksek sesle “bir foto çekin bakalım da Twitt atalım” demesi şaşkınlık yarattı. Onunla birlilkte yürüyen etrafındakiler dahi bu olayı şaşkınlıkla izlediler.

Ancak her ne olursa olsun, Sayın Müftümüz İbrahim Şerif her ne kadar Azınlık Basınına karşı uygulamalarıyla ve attığı laflarla tahrik etse de, biz geçmişte olduğu gibi, görevde olduğu müddetçe de Azınlığımızın dini ve milli davasında daima yanında olmaya devam edeceğiz.

Tabii ki Azınlık basınını son dönemlere yok sayması ve Seçilmiş Müftülüğün organize etmiş olduğu dini etkinliklere davet etmemesini de sonuna kadar eleştirmeye devam edeceğiz, çünkü Müftülük Makamı bu Azınlığın makamıdır, yapılan çalışmalardan herkesin haber alma hakkı ve özgürlüğü vardır. Bu haber alma hakkına ve özgürlüğüne Sayın Müftümüz İbrahim Şerif’in saygı göstermesi gerekir. Azınlık basınıyla didişerek, inatlaşarak Azınlığın Makamına asla balta vurup kısıtlamalarda bulunmaya hakkı yoktur.

Kaldı ki, Sayın Müftümüze bu davranışları da hiç ama hiç yakışmıyor. Düne kadar kendisine karşı “parmak Müftüsü, benim Müftüm değil, ben seçmedim, kendi kendini camilerde üç beş kişiyle Müftü ilan etti” deyenleri evine davet ederek onlarla aynı masada yemek yiyebiliyor.

Ama unutmayalım, Atasözü der ki, “Güneş Balçıkla Sıvanmaz”.  

Son olarak Sayın Müftümüzün Azınlık basınına haber vermeden gittiği çok muhteşem ve önemli bir etkinlikten kendi Twitter hesabından duyurdukları:

Ibrahim Serif (@muftu_iserif):

Seksenuc yasinda K.Kerim okumasini ogrenen Ayse teyzem belgesini aldi bize dua etti bu belgeyi kefenime koysunlardedi

Ibrahim Serif (@muftu_iserif):   

Tebrikler ayse teyze ve nice ayse teyzelerimi.Allah sizlere hayirli ve uzun omurler versin.Allah sizlerden razi olsun.

 

Ibrahim Serif (@muftu_iserif):

Arabacikoy yetiskin bayanlar hatim toreni muhtesemdi.Hocahanimi ve ogrencilerini gonulden kutluyorum.

Ibrahim Serif (@muftu_iserif):

Ikibinyedi yilinda yapilan Arabacikoy camii cemaati gibi muhtesem.Tebrikler Arsbacikoy sizlerle gurur duyuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here