Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOZLUKEBİR KARTALLARI TAKIMINA ÖNEMLİ KATKILARI OLAN AHMET İBRAM BİRLİK GAZETESİNE KONUŞTU

KOZLUKEBİR KARTALLARI TAKIMINA ÖNEMLİ KATKILARI OLAN AHMET İBRAM BİRLİK GAZETESİNE KONUŞTU

13
0

Birlik gazetesi olarak şu anda Kozlukebir Kartalları takımı Teknik Direktörü olan Ahmet İbram ile 26 Ağustos 2012 tarihinde, takıma ve diğer gelişmelere ilişkin bir söyleşi yaptık. Ahmet İbram, Kozlukebir Kartalları takımı olarak Batı Trakya Türk Azınlığı’nın tarihinde bir çok başarılara imza attıklarını ve Yunanistan 4. ligine çıkmış olan bu takımın, şu anda zor bir dönemden geçtiklerini dile getirerek bu günlerde de herkesin desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Takım kaptanı ve Teknik Direktör Ahmet İbram Birlik gazetesine şu açıklamalarda bulundu:

“Ekonomik kriz ve yapılan hatalar takımımızı çok zor durumda bıraktı”

“Bilindiği gibi Kozlukebir Kartalları geçen yıl ,bir ilke imza atarak  bölgemizi 4.ligte temsil eden ilk azınlık takımı olmuştu. Maalesef yeterince desteği bulamadığımız bir sezon oldu.Yönetim,teknik heyet ve oyuncular ellerinden gelenin fazlasıyla yapmasına rağmen son haftalara kadar ligde kalma mücadelesi verdik. Maalesef bunu başaramadık. Ama inanıyorum ki bölgemizde futbolu birkaç adım ileri taşımış olduk. Tabii bu bölgemiz için iyi olurken takımımız için pek iyi olmadı, ekonomik kriz ve yapılan hatalar takımımızı çok zor durumda bıraktı. Yönetim istifa ederken bir çok oyuncu başka takıma transfer oldu.

Belirli uğraşılar sonucunda genç ve dinamik bir yönetim kurmayı başardık. Tabiiki kolay bir iş değil yeni takım olusturmak, bunu belli bir sürede yapmak zorunda olmamız da işimizi zorlaştırdı. Takımda eski kadrodan sadece 2 oyuncu kalmıştı, transfer sezonu neredeyse bitmişti, elimizdeki bütçe kısıtlı. Bu yüzden takımı A2 ligine indirip orada mücadele etmenin daha iyi olacağına karar verdik.

Yeni bir anlayış içerisinde, ileriye dönük beklentilerin olduğu,gençlere yatırım yapacak bir takım olma çabasındayız. Kadromuzu altyapıdan gelen ve transfer ettiğimiz yetenekli genç oyuncularla kurduk.

“Hazırlıklarımız şu an yoğun bir tempoda, aralıksız devam ediyor, takımımızda çok yetenekli genç oyuncular ve çok iyi bir arkadaşlık var”

Yeni sezon hazırlıklarımız 21 Ağustos’da başladı, şu an yoğun bir tempoda, aralıksız devam ediyor, takımımızda gerçekten çok yetenekli genç oyuncular ve çok iyi bir arkadaşlık var. İnşallah iyi bir sezon geçirir ve hedefimiz olan tekrar bir üst lige çıkarız. Forma için büyük mücadele olacak, antremanlara katılan şu an 29 oyuncu var. Kim çalışır ve hakederse sahada formayı o taşıyacak. Ama bu rekabetin takımımıza olumlu yansıyacağı da açık bir gerçek.

“Azınlık tarihinde bir çok ilklere imza atan bu tarihi takımı tekrar ayağa kaldıracağız”

Bu yıl zor zamanlar geçiriyoruz ama inanıyoruz ki, azınlık tarihinde bir çok ilklere imza atan bu tarihi takımı tekrar ayağa kaldıracağız ve daha yükseklere taşıyacağız. İşte bu zor dönemde bu takımın; taraftarına, bölge halkına, Kozlukebir halkına, bu takımın buralara gelmesinde emeği olan yeni eski bütün yönetici ve oyuncularına ihtiyacı vardır.

Ayrıca gazetenize, bana bu fırsatı verdiğiniz için, Kozlukebir Kartalları adına teşekkür ederim. Bir kez de sizin aracılığınızla buradan birlik beraberlik çağrısı yaparak, herkesi takımımıza destek vermeye davet ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz