Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS TÜM KIŞLALARA EMİR GÖNDERDİ!

KAMMENOS TÜM KIŞLALARA EMİR GÖNDERDİ!

21
0

Savunma Bakanı Panos Kammenos tüm kışlalara emir gönderdi.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos Paskalya bayramını kutlamak üzere gittiği Koyun adası (İnusses) ve Bulamaç adasında (Farmakonisi) askerlerle yumurta tokuşturdu ve bayramlarını kutladı. Kammenos’a Kara Kuvvetleri komutanı Alkiviadis Stefanis, aynı zamanda yedek komando olan Stilida Belediye başkanı Apostolos Gleços, 96 ΑΔΤΕ komutanı Tuğgeneral Panagiotis Kiumurcis eşlik etti.

Bakan Kammenos burada askerlere yaptığı konuşmada Paskalya bayramını kutladıktan sonra konuşmasının devamında Edirne’de tutuklu bulunan iki askere değindi. Bakan Kammenos, “bugün aynı zamanda, hepimizin düşüncesi, tüm Yunan halkının düşüncesi, Edirne’nin yüksek güvenlikli hapishanelerinde gözaltında bulunan subay ve astsubayın yanındadır. Umarız ki özgürlük onlar için çabuk gelecek.

Bugün, bütün kışlalarda, siyasi ve askeri yönetimin emriyle, Paskalya masasında iki boş yer olacak. İki personelimizin geri dönüşüne kadar her Yunan evinde iki boş yer olacağını biliyorum.” Diyerek askerlerin paskalya bayramını kutladı.

Bakan Kammenos’un bugünkü konuşmasında dikkat çeken bir diğer husus, Edirne’de tutuklu olarak bulunan iki Yunan askeri hakkında şimdiye kadar yaptığı açıklamalarında “esir” olduklarını söylüyordu, ancak ilk kez “tutuklu” kelimesini kullanması ise dikkat çekti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz