Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HRİSİ AVGİ’DEN “IRKÇI SÜPER MARKET”

HRİSİ AVGİ’DEN “IRKÇI SÜPER MARKET”

12
0

Yunanistan’da yiyecek alacak maddi gücü bulunmayan Yunanlıların imdadına gıda ve yemek dağıtan kuruluşlar yetişiyor. Kilise, sivil toplum örgütlerinin yanısıra ırkçı Hrisi Avgi (Altın Şafak) Partisi de bu kervana katıldı.

 

Atina’nın Ano Liosia semtinde bir marketi ırkçı Altın Şafak partisi işletiyor.

Altın Şafak Milletvekili H. Pappas, partisinin internet sayfasında yaptığı açıklamada, “Bu market sadece Yunan kanından ve etnik kimliğinden gelenlere açık. Yunanistan vatandaşlığına sahip çok farklı insanlar var biliyorsunuz. Altın Şafak üyesi olmanız gerekmiyor, etnik Yunansanız geliyorsunuz, biz de size yardımcı oluyoruz.” 

Altın Şafak partisi’nin bir diğer Milletvekili İlias Panagiotaros yapılan bu ayrımcılıktan gurur duyuyor. Parti, yoksulların parasız olarak bağışlanan gıda maddelerini alabileceği bu market gibi çalışmalarla “yoksullara yardımcı olma” vaadini gerçekleştirdiği inancında olduğunu söylüyor.

Panagiotaros, etnik Yunan vatandaşlarının işsizliğinin sebebi ülkedeki göçmenlerin olduğunu söylemekten de geri kalmıyor.

 

Milletvekili Panagiotaros, “1.5 milyon Yunanlı işsiz, onların yerine düşük maaşla üçüncü dünya ülkelerinden gelen göçmenler çalışıyor. Yunan halkının çektiklerine şaşırmamak gerekir” diyor.

 

Bu uygulamanın diğer semtlerde ve Yunanistan’ın değişik bölgelerinde faliyete geçirilmesini savunan Milletvekilleri, ayrıca gönüllü gençlerden oluşan grupların yaşlı insanların alışverişlerini evlerine kadar taşıdıkları da için diğer boyutu. Bu uygulamadan sonar önümüzdeki zaman içerisinde Altın Şafak’ıın restorant, bar ve otel açmasına ise hiç şaşmamak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz