Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE’DE BAKEŞ’TEN “OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE FARKLI YAKLAŞIMLAR” SEMİNERİ

GÜMÜLCİNE’DE BAKEŞ’TEN “OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE FARKLI YAKLAŞIMLAR” SEMİNERİ

27
0

Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi’nin (B.A.K.E.Ş.) 23 Kasım 2014 tarihinde Gümülcine’de “Okul Öncesi Eğitimde Farklı Yaklaşımlar” adlı seminer düzenledi. Seminere Trakya Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine AHMETOĞLU konuşmacı olarak katıldı.

Semineri izleyenler arasında T.C.Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Milletvekili Hüseyin Zeybek, Sabık Milletvekili ve BAKEŞ Başkanı Galip Galip, Sabık Milletvekili Ahmet Faikoğlu, Eyalet Başkanlığı Meclis Üyesi Önder Mümin, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, SÖPA Dernek Başkanı Mehmet Derdiman ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Açılış konuşmasını BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah yaptı. Hayrullah konuşmasında, “eğitimde sadece eksikliklerin arkasına sığınarak hiçbir şey yapmadan oturmak ve geleceğimizin elimizden kayıp gitmesini seyretmekte olmaz” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2avl9r_bakes-pervin-hayrullah_news

 

“BU, AZINLIK EĞİTİMİNİN YÜZ KARASI”

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif kürsüye geldi ve bir selamlama konuşması yaptı. Müftü Şerif konuşmasında çok önemli mesajlar verdi. Şerif, “Pervin hanımın söyledikleri tamamen doğru ama Batı Trakya için bir lüks. Dün İskeçe’de Danışma Kurulu olarak eğitimimize son günlerde vurulan son darbe balta bir kere daha Azınlık eğitimini yere serme çabası. Bunu uzun uzun tartıştık. Benim inancım o ki, yaşadığımız ülkede Azınlığın manevi vatanına yani kültürüne, var oluşuna bir hücum var. Camileriyle, Okullarıyla en kısa zamanda bitirilmek isteniyor” dedi. Müftü Şerif Yunanistan’da Üniversite eğitimi alan çocukların mezuniyet konusunda çok düşük rakamlarda bulunduklarını dile getirdi. Şerif, “bugün Üniversiteye yüzlece çocuğumuz gidiyor, malesef Batı Trakya Türkleri’nin başarısı yüzde onbeşlerde yüzde yirmilerde. Keşke başarısız olsalarda bu kadarcıkla kalsa. Benim duyduklarım, bilmiyorum sizin bildikleriniz var mı. Malesef Atina’dan memlekete dönemeyen, döndüğü zaman da bizi beğenmeyen veya içimize girmeye utanan bir sürü kızımızın var olduğu söyleniyor. Bu, Azınlık eğitimin yüz karası” dedi.     

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2avtv9_bakes-ibrahim-serif_news

 

“On günden beri Gümülcine’de nefes alıyor olmaktan büyük bir keyif alıyoruz”

T.C.Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı hanımefendi Gümülcine’deki ilk etkinliğine katıldı ve kürsüye gelerek kısa bir selamlama konuşması da yaptı. Hülya Akıncı, “On günden beri Gümülcine’de nefes alıyor olmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Burada elbette çok güzel etkinlikler düzenlenmekte ama bazı sorunlar, problemler de artarak devam etmekte. İnşallah engeller zamanla kaybolur, bilginin sayesinde güzel etkinlikler sayesinde geleceğe umutlar artarak devam eder” dedi ve Öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2avnpe_bakes-hulya-akinci_news

 

“EĞİTİMİMİZ GÜNDEN GÜNE KÖTÜYE GİDİYOR”

BAKEŞ Başkanı Galip Galip yaptığı konuşmasında eğitimin karşılıklılık ile mukayese edilmeden daha iyi insanların yetiştirilmesi için yapılması gerektiğini vurguladı. Galip Galip, “Eğitimimiz günden güne kötüye gidiyor Batı Trakya’da. Karşılıklılık esaslarına dayandırıldığı söyleniyor, fakat eğitim hiçbir zaman karşılıklılık meselesi ile mukayese edilecek bir şey değildir. Eğitim daima daha iyi insanlar daha iyi çocuklar yetiştirmek için yapılmaktadır” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2avoco_bakes-galip-galip_news

 

SİRYZA İskeçe Milletvekili HüseyinZeybek son olarak kürsüye geldi ve eğitimde var olan aksaklık ve yanlışları bir kez daha dile getirdi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2avqqx_bakes-huseyin-zeybek_news

 

Trakya Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine AHMETOĞLU, Okul Öncesi Eğitimde Farklı Yaklaşımları değişik yönlerden ele alarak eğitimdeki farklılıkları ve uygulamaları dile getirdi. Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak anne babaların ve daha sonra da öğretmenlerin sorumluluklarına dikkat çekti. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz