Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ’NDEN “7. PANHELENİK PONTUS OYUNLARI FASTİVALİ”NE DESTEK

GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ’NDEN “7. PANHELENİK PONTUS OYUNLARI FASTİVALİ”NE DESTEK

19
0

Gümülcine Belediyesi’nden “7. Panhelenik Pontus Oyunları”na destek.

Gümülcine Belediye başkanı Yorgos Petridis, festivalin 1 Ekim 2011 tarihinde Gümülcine’de gerçekleşmesi için büyük destek sağlayarak Festivalin gerçekleşmesindeki maddi ve manevi sıkıntıları çözdüğü belirtiliyor. Bilindiği üzere Festival ekonomik sıkıntılardan dolayı bu yıl yapılmaması gündeme gelmiş ancak “Pontuslular”ın imdanına Gümülcine belediyesi yetişti. Festival her yıl Yunanistan’ın değişik bölgelerinde yapılıyor.

 

“Panhelenik Pontus Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Yorgos Parharidis ile birlikte Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis’i ziyaret etti. Ziyarette, Federasyonun Genel Sekreteri Yorgos Georgiadis ve Federasyonun Doğu Makedonya Trakya Temsilcisi Hrisa Mavridou da hazır bulundu. Belediye başkanı Yorgos Petridis, Federasyon Başkanı Yorgos Parharidis’i dernekler aracılığıyla Federasyonun bu kadar önemli bir işi başardıklarından dolayı tebrik ettiği belirtiliyor.

Trakya Demokritos Üniversitesi Rektörlüğü yanında bulunan spor salonunda gerçekleşecek olan etkinliğe, Yunanistan genelinden 400 dernek ve aynı anda dans eden 1.500 kişinin sahne alacağı belirtiiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here