Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GENÇ TÜRK DİPLOMATLAR BATI TRAKYA’DA

GENÇ TÜRK DİPLOMATLAR BATI TRAKYA’DA

10
0

T.C.Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi Eğitim Merkezi Daire Başkanı Burcu Çevik başkanlığında 27 kişilik Genç Diplomatlardan oluşan bir grup Balkan Ülkelerini Eğitim amaçlı gezi kapsamında Batı Trakya’ya geldi.

Genç Diplomatlar3 Ağustos 2014 Pazar günü önce T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, ardından da Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’nü ve daha sonra da Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni (GTGB) ziyaret ettiler. Genç diplomatları Seçilmiş Müftülükte Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet karşıladı ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Heyeti Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan ağırladı ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin kuruluşu, amacı hakkında bilgiler verdi ve Genç Diplomatların merak etikleri soruları cevaplandırdı. Ziyarete ayrıca T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Muavin Konsolos Adnan Öztürk de hazır bulundu.

Genç Diplomatlar, Gümülcine Türk Gençler Birliği ziyaretinin ardından İskeçe’de İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi ve sonra da İskeçe Türk Birliğini ziyaret ettiler.

Türk diplomatlar, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ramadan Nizam, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Nizam, İskeçe Türk Birliği’nin tarihi, hukuki süreci ve faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, genç diplomatların merak ettikleri soruları da cevaplandırdı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz