Ana sayfa Batı Trakya Haberler DİSİ PARTİSİ İSKEÇE MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜRKEŞ HACIMEMİŞ DEB PARTİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

DİSİ PARTİSİ İSKEÇE MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜRKEŞ HACIMEMİŞ DEB PARTİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

14
0

Azınlık Milletvekili adaylarından DEB Partisi’ne ziyaretler devam ediyor. Son olarak Demokratik İttifak Partisi (DİSİ) İskeçe Milletvekili Adayı Türkeş Hacımemiş, DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Bürosunu ziyaret etti.

24 Nisan Salı günü gerçekleşen ziyarette, DEB Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu’nun yanısıra partinin İskeçeli yöneticileri de hazır bulundu.

 

Ziyarette ilk olarak söz alan Türkeş Hacımemiş şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle DEB Partisi yetkililerine bu güzel karşılamadan dolayı teşekkür ediyorum. DEB Partisi merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet tarafından kurulan bir partidir. Dr. Sadık Ahmet yıllarca bu azınlık için mücadele etmiş bir liderdir. Onun ve diğer azınlık liderlerimizin mücadele ettiği yıllarda biz üniversite öğrencisiydik ve o dönemi çok iyi hatırlıyoruz. Bizler de bugün azınlığımız adına mücadele etmek için milletvekilliğine adaylığımızı koyduk. Mensubu olduğum partinin azınlık konularına gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Bütün azınlık önde gelenleri ve kuruluşları ile işbirliği içinde bu topluma faydalı işler yapma taraftarıyım. Benim felsefem budur. Bir milletvekili tek başına bir şey yapamaz. Toplumun kurumları, yöneticileri, dernekleri hep birlikte hareket ederek bir şeyler başarabiliriz. Ben tekrar bu güzel karşılamadan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.”

 

Daha sonra söz alan DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu ise Türkeş Hacımemiş’e başarılar dileyerek sözlerine şöyle devam etti : “İlk önce adaylığınız hayırlı uğurlu olsun. Hepimiz biliyoruz ki çok kısa bir seçim öncesi dönem var. Bunun da adayların işini oldukça zora soktuğunu görüyoruz. Ülkemiz adına ve azınlığımız adına önemli bir seçim dönemine girmiş bulunmaktayız. Bizler ülkeyi yönetmeye aday olan partilerin büyük çoğunluğunun azınlığımıza bakış açısının memnun edici düzeyde olmadığına inanıyoruz. Umuyoruz bize karşı olan tavırlarında ve bakış açılarında bir düzelme olur. Bizler DEB Partisi olarak azınlığımızın güçlü sesi olmak için mücadele eden bir partiyiz. Bu ziyaret vesilesi ile bize göre son derece antidemokratik olan bağımsız adaylara uygulanan %3’lük barajdan da bahsetmek istiyorum. Bizler seçilecek olan milletvekilinin partimizin, halkımızın bu konudaki görüşlerini ve taleplerini gerekli yerlere iletmesi gerektiğine inanıyoruz. Son olarak Sayın Türkeş Hacımemiş’e tekrar başarılar dilerken seçimlerin azınlığımız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu ziyaret anısına Türkeş Hacımemiş’e partinin plaketini hediye etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here